Badanie zdjęć na Tinderze - szczegóły i analiza - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Badanie zdjęć na Tinderze – szczegóły i analiza

badania-zdjęcia-tinder

Przygotowanie badania i strategia podrywu na Tinderze

Na portalach randkowych przebywa aktualnie ponad pół miliona facetów. To znaczy, że każdy facet ma ogromną konkurencję. Dalej, to znaczy, że jest ogromna potrzeba, żeby wyróżnić się i przebić.

Tak naprawdę Ci faceci, którzy mają świetnie zrobione profile, mają dostęp do największego kawałka tortu, mają największy wybór wśród kobiet.

Bardzo ciekawe jest to, że na portalach randkowych jest tysiące bardzo przystojnych facetów, ale zupełnie nie wiedzą jak zrobić odpowiedni profil i przez to nie potrafią wykorzystać swoich atutów.

Jeśli Ty nie grzeszysz urodą, nie masz świetnego wyglądu. Ale wiesz jak zrobić odpowiednie zdjęcia i profil, to uzyskasz ogromną przewagę nad facetami, którzy mają świetną aparycję. 99 % facetów nie ma pojęcia jak zrobić dobry profil na portalu randkowym.

Kiedy zakładałem portale randkowe, to szukałem informacji na temat tego jak zrobić dobry profil i nigdzie nie znalazłem konkretnych danych, jak taki „idealny” profil randkowy zrobić.

Postanowiłem, że sam się tym zajmę i zrobię to na własną rękę.

Tak jak postanowiłem, tak zrobiłem. Przeprowadziłem badanie na 13 600 kobietach.

Strategia badania i wiarygodność

Badanie zacząłem od przemyślenia strategii. Chciałem ułożyć konkretny plan i przeprowadzić to badanie mądrze. To znaczy skupić się na najważniejszych aspektach.

Wiadomo, że można testować miliony czynników: kolory, tło, ekspresje twarzy, miejsca robienia zdjęć, i tak dalej, i tak dalej.

Chciałem, aby te moje wyniki były uniwersalne i nie działały tylko dla mojego wyglądu, ale dla wszystkich moich widzów i czytelników.

Z tego powodu badanie przeprowadzałem nie tylko z moimi zdjęciami, ale również ze zdjęciami mojego znajomego Krzyśka.

Uznałem, że jeśli wyniki potwierdzą się na 2 osobach, to wnioski będą dość mocno wiarygodne. Tak więc będę przedstawiał wyniki w 2 wariantach:

1 wariant– mój profil w grupie wiekowej kobiet 23-28 lat.

2 wariant– profil Krzyśka w grupie wiekowej 19-22 lat.

Dlaczego wybrałem takie czynniki do badań oraz wyniki.

Nie ma żadnych wątpliwości, że na każdym portalu randkowym, największą rolę pełni zdjęcie profilowe. Czyli zdjęcie główne, które jako pierwsze pokazuje się kobiecie na wyświetlaczu telefonu.

Od razu wiedziałem, że warto skupić się na sprawdzeniu, jakie to zdjęcie profilowe powinno być. Sprawa jest prosta. Jeśli kobiecie spodoba się zdjęcie główne, to wejdzie na profil, zobaczy inne zdjęcia i jeśli wszystko będzie okej, to chętnie odpisze Ci na wiadomość.

Im lepsze zdjęcie profilowe, tym więcej kobiet odwiedzi profil i tym więcej kobiet odpisze na wiadomość.

Oddalenie sylwetki i tło na zdjęciu profilowym

Na jednej z anglojęzycznych stron udało mi się znaleźć badanie, które pokazywało jasno, że kiedy tło na zdjęciu jest rozmazane i sylwetka jest zbliżona, to zdjęcie jest bardziej atrakcyjne. Podobno im mniej rzeczy rozprasza kobiecy mózg, tym lepiej.

Nie raz już przekonałem się, że technika, która świetnie działa za granicą, niezbyt dobrze sprawdza się w polskich warunkach, więc koniecznie chciałem to sprawdzić. I sprawdziłem to.

Zdjęcie z rozmazanym tłem, z małą ilością szczegółów vs zdjęcie oddalone z dużą ilością szczegółów [grupa 1600 kobiet]

Zdjęcie z rozmazanym tłem jest o 8,6 % lepsze od zdjęcia z nierozmazanym tłem w moim przypadku, a w przypadku Krzyśka aż o 28%. A więc rzeczywiście ilość rozpraszaczy na zdjęciach zmniejsza skuteczność fotki.

Zauważ też, że na zdjęciu z rozmazanym tłem na pierwszym planie widoczna jest twarz i jest duży kontrast pomiędzy twarzą, a tłem. Po prostu twarz jest bardziej oddzielona od tła i to ma znaczenie.

Tło sprawdzone.

Uśmiech szeroki z zębami, czy lekki  [grupa 1600 kobiet]

Następnie zająłem się uśmiechem. Znalazłem w Internecie informacje, że jeśli ktoś patrzy centralnie w obiektyw i ogóle się nie uśmiecha do kamery, to atrakcyjność tego zdjęcia bardzo, ale to bardzo spada. Nie chciałem tego sprawdzać, bo wydaje się to oczywiste.

Doświadczenia pokazały mi już, że podchodząc do kobiety bez uśmiechu, bardzo trudno jest uzyskać pozytywny rezultat. A więc sprawdzałem to, czy lepiej się uśmiechać szeroko, czy lekko. I tutaj mam bardzo ciekawe wnioski. Te same zdjęcia, z tym, że jedno z szerokim uśmiechem, drugie z lekkim.

W 2 przypadkach różnica jest na korzyść lekkiego uśmiechu. Nie spodziewałem się, że różnica będzie aż tak wielka.

BEZPŁATNE VIDEO

Jak zrobić atrakcyjny profil randkowy i wyróżnić się spośród tysięcy facetów na portalach randkowych?

Dowiesz się:

  • Jak zrobić zdjęcie profilowe, aby kobiety masowo wchodziły na Twój profil,
  • Jak pisać z kobietami lepiej niż 99% facetów,
  • Jaki opis sprawi, że część kobiet sama do Ciebie napisze,

Odbieram wideo›

Ilość fotek [grupa 1600 kobiet]

Później zastanawiałem się również czy większa ilość fotek sprawi, że profil będzie bardziej atrakcyjny. Do fotki dotychczas najlepszej (rozmazane tło, lekki uśmiech), dodałem więc 4 fotki u siebie i u Krzyśka, i zrobiłem test. Okazało się, że ilość zdjęć wpływa na atrakcyjność profilu.

U mnie atrakcyjność profilu zwiększyła się o 11,1 %.

U Krzyśka zwiększyła się o 14 %.

Jedno zdjęcie kiepskiej jakości  [grupa 1600 kobiet]

Według mnie to najciekawszy wniosek.

Okazuje się, że nawet jeśli masz 5 super świetnych zdjęć, takich, że kobiety myślą sobie: „ale ciacho”, to jeśli z tymi pięcioma, masz jedno kiepskie, to cały profil ogromnie traci na wartości.

Nie będę tutaj pokazywał swojego kiepskiego zdjęcia, które testowałem, bo się go wstydzę :D, ale wyniki to:

U mnie spadek atrakcyjności profilu o 36%

U Krzyśka spadek o 41%

WNIOSKI – Co możesz zrobić, aby wyróżnić się spośród tysięcy facetów na Tinderze  i umawiać się z ładnymi dziewczynami?

1. Zrób sobie zdjęcie na którym będziesz widoczny od klatki piersiowej w górę. Niech tło na tym zdjęciu będzie rozmazane, dzięki temu Twoja sylwetka będzie bardzo kontrastowała z tłem oraz na zdjęciu będzie mniej rozpraszaczy.

2. Patrz na luzie w obiektyw i lekko się uśmiechnij. Podczas robienia zdjęcia nie spinaj się, nie rób jakiejś specjalnej miny. Po prostu wyluzuj i się uśmiechnij, tak żeby nie było widać zębów.

3. Wstaw  4-5 świetnie zrobionych zdjęć. Ilość zdjęć zwiększa atrakcyjność, ale bardzo ważne jest to, że jeśli jedno z tych zdjęć jest kiepskie, nie jesteś co do niego przekonany, to nie wstawiaj go. Jedno średnie, kiepskie zdjęcie ,automatycznie psuje cały profil.  Rozmawiając ze swoimi znajomymi, którzy od lat siedzą na Tinderze i umawiają się z kobietami,  mówią, że czasami zdjęcie, które wydaje się im dobre, w rzeczywistości jest kiepskie.

Czasami lepiej mieć 2 dobre zdjęcia niż 4.

Niestety nie wiem jakie Ty masz zdjęcia, więc nie jestem w stanie ocenić, które fotki są do usunięcia. Bardzo dobrze jest jeśli jedno ze zdjęć pokazuje całą Twoją sylwetkę.

W sumie to działa dokładnie tak samo jak u nas, facetów. My też kiedy wchodzimy na profil kobiety to chcemy, żeby były minimum 3 fotki, żeby chociaż jedno zdjęcie przedstawiało całą sylwetkę kobiety, tak żebyśmy mogli optycznie ocenić wzrost, wagę, kształty,  itd.

BEZPŁATNE VIDEO

Jak zrobić atrakcyjny profil randkowy i wyróżnić się spośród tysięcy facetów na portalach randkowych?

Dowiesz się:

  • Jak zrobić zdjęcie profilowe, aby kobiety masowo wchodziły na Twój profil,
  • Jak pisać z kobietami lepiej niż 99% facetów,
  • Jaki opis sprawi, że część kobiet sama do Ciebie napisze,

Odbieram wideo›

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *