Dziewczyna nie odpisuje na fb [Instrukcja co robić] - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Dziewczyna nie odpisuje na fb [Instrukcja co robić]

co-robic-kiedy-dziewczyna-nie-odpisuje-na-fb
Chyba każdy facet doświadczył tego, że kobieta na FB w pewnym momencie rozmowy przestaje odpisywać.

Wziąłeś od dziewczyny kontakt FB, albo zaprosiłeś ją do znajomych, zacząłeś do niej pisać i chciałeś się z nią umówić, aż tu nagle ona przestała odpisywać. W tym artykule wyjaśnię Ci dlaczego tak się dzieje i jak sprawić, aby dziewczyna zaczęła odpisywać i chciała się z Tobą spotykać.

Dlaczego dziewczyna nie odpisuje na fb?

1. Sposób w jaki wziąłeś jej FB

To jest bardzo istotne. Inaczej powinna wyglądać rozmowa w sytuacji kiedy wziąłeś od dziewczyny kontakt FB podczas domówki, na której dziewczyna była Tobą mocno zainteresowana, a inaczej kiedy prawie w ogóle się nie znacie. Wiadomo, że zawsze lepiej wziąć kontakt od dziewczyny, która jest już Tobą zainteresowana, ale nie zawsze jest taka możliwość. Czasami po prostu jest mało czasu, albo dziewczyna do której piszesz to znajoma Twojej znajomej i nie znasz jej zbyt bardzo, więc zaczynasz „na zimno” przez FB.

Jeśli masz kontakt fb do dziewczyny i ona jeszcze nie jest Tobą zainteresowana, to ważne jest to, aby nie pisać do niej od razu z propozycją, aby się umówić. Nie możesz też rzucać komplementami od samego początku rozmowy. Twoim celem powinno być wzbudzenie zainteresowania tej dziewczyny, a następnie próba umówienia się. Nie na odwrót. Często kiedy zbyt wcześnie rzuci się propozycje spotkania lub zbyt wcześnie okaże się dziewczynie zainteresowanie, to ona przestaje odpisywać. A wiec w takiej sytuacji postaw na wzbudzenie zainteresowania w rozmowie.

Jeśli masz kontakt do dziewczyny na fb i ona jest Tobą zainteresowana, bo wcześniej już ze sobą rozmawialiście, to nie ma co owijać w bawełnę i zbyt długo pisać. Skoro ona jest zainteresowana, to masz ogromne prawdopodobieństwo, że zgodzi się pójść z Tobą na randkę. Zbyt długie pisanie z dziewczyną, która jest zainteresowana jest również powodem tego, że dziewczyna w końcu przestaje odpisywać, bo nie rozumie o co Ci chodzi, ona zastanawia się, że czy ty chcesz się z nią umówić, czy może piszesz sobie, aby sobie popisać, bez celu. Tak więc nie marnuj okazji, kiedy dziewczyna Cię lubi, to umów się z nią.

2. Wyjałowienie rozmowy- główny powód przez który dziewczyna nie odpisuje na fb

To najczęstszy powód dla którego dziewczyna nie odpisuje na fb. Facet zaczyna pisać z kobietą i rozmowa po chwili pisania robi się nudna jak flaki z olejem. Jeśli piszesz z nową dziewczyną, która jeszcze nie jest Tobą zainteresowana to musisz zadbać o to, aby rozmowa była ciekawa, emocjonująca i wciągająca. Głównym błędem facetów to zadawanie kobietom pytań osobistych na początku rozmowy, z powodu braku pomysłów na lepsze wiadomości. Wygląda to tak, że faceta zaczyna rozmowę, wymienia kilka wiadomości, po czym zaczyna zadawać pytania:

 • Co studiujesz?
 • Gdzie pracujesz?
 • Ile masz lat?
 • Jak minął dzień?
 • itp.

Faceci, którzy zadają te pytania na samym początku rozmowy nie rozumieją tego, że ta dziewczyna nie lubi ich jeszcze na tyle, aby odpowiadać na takie osobiste pytania. Postaw się na chwilę w sytuacji atrakcyjnej kobiety – pisze do Ciebie kilku facetów dziennie, na FB, Tinderze, portalach randkowych i większość z nich zadaje Ci takie oklepane pytania dlatego, że nie ma pomysłu na poprowadzenie ciekawszej rozmowy. A teraz zastanów się jakim facetom odpisał byś na takie oklepane i nudne pytania, gdybyś był kobietą…  Albo nie odpisałbyś żadnemu, albo odpisał tylko tym najprzystojniejszym.

A teraz wyobraź sobie, że pisze do Ciebie facet i nie zadaje tych nudnych pytań, ale pisze w taki sposób, że śmiejesz się do ekranu i prowadzi rozmowę w zabawny, luźny sposób…

No właśnie. Cała moc tkwi w odpowiednio prowadzonej rozmowie. Na takie osobiste pytania przyjdzie czas, kiedy dziewczyna będzie Tobą już zainteresowana. Jeśli zadasz je zbyt wcześnie to wyjałowisz rozmowę i dziewczyna przestanie Ci odpisywać. Poniżej wstawię fragment mojej rozmowy z kobietą, która sprawiła, że atrakcyjna dziewczyna umówiła się ze mną na randkę. Jest to fragment z mojego kursu: „Jak podrywać na portalach randkowych: FB, Tinderze, Badoo, Sympatii” →

Dziewczyna nie odpisuje na FB - 1
Dziewczyna nie odpisuje na FB - 2
Dziewczyna nie odpisuje na FB- 3

Przyjrzyj się i zwróć uwagę na to jak zaczynam rozmowę z kobietą. Czy są tam banalne pytania? Nie ma i dlatego dziewczyna mi odpisuje na wiadomości, a potem umawia się na randkę.

Wyjałowienie rozmowy to najczęstszy powód, przez który kobiety przestają odpisywać.

3. Brak zaufania i wartości

Jeśli nie wyjałowiłeś rozmowy, to powinieneś też zadbać o budowanie zaufania i wartości. Podczas poznawania się realu zaufanie buduje się poprzez przyjazny kontakt wzrokowy, słuchanie kobiety i interesowanie się jej życiem. W Internecie zaś, zaufanie i wartość buduje się za pomocą profilu na Facebooku.  Większość facetów ma strasznie zrobiony profil, zrobiony w taki sposób, że pokazuje o nich bardzo negatywne cechy i uniemożliwia zbudowanie zaufania. Profil powinien być zrobiony tak, aby kobieta oglądając go myślała sobie: „interesujący facet, który ma znajomych i przyjaciół”.

Możesz do tego doprowadzić poprzez wstawienie kilku dobrych zdjęć, które przekażą o Tobie atrakcyjne cechy oraz usunięcie tych które pokazują Cię w negatywnym świetle.

Jakie cechy są atrakcyjne dla kobiet:

 • Facet, który dowodzi i ma cechy lidera. Facet, którego inni się słuchają i szanują,
 • Facet pewny siebie i zdecydowany, który potrafi szybko podejmować trafne decyzje,
 • Facet podejmujący ryzyko, odważny,
 • Facet sukcesu, który nie mieszka z mamą, zarabia swoje pieniądze i radzi sobie w życiu,
 • Facet socjalnie ogarnięty, który wie jak się zachować w różnych sytuacjach – taki który wie kiedy być miły, a kiedy zachować się ostrzej i postawić na swoim. To facet, który rozumie kobiety, jej zagrywki, testy i wszelakie podteksty,
 • Facet, który ma dystans do siebie, nie traktuje siebie zbyt poważnie i ma poczucie humoru,
 • Facet, który kocha swoich bliskich, mówi o nich w samych pozytywach i jest gotów ich bronić jeśli trzeba,
 • Facet, który lubi zwierzęta, dzieci i jest troskliwy,
 • Facet, który potrafi mówić o swoich emocjach,
 • Facet, który ma ciekawe życie,
 • Facet, który ma swoje kryteria i zasady, które są dla niego ważne. Np. jeśli kobieta zrobi coś głupiego to potrafi odejść, zrezygnować z niej,
 • Facet, który nie płaszczy się, nie podlizuje, nie stara się imponować i chwalić innym,
 • Facet, który potrafi kontrolować swoje emocje, potrafi zachować zimną krew, spokój w różnych sytuacjach,
 • Facet, który wie kiedy zareagować ostrzej, nie pozwala na złe traktowanie siebie i osób, które lubi i które są mu bliskie,

Negatywne:

 • Facet, który nadużywa alkoholu,
 • Facet, który jest na garnuszku mamy,
 • Facet, który ma tylko męskie grono znajomych i nie ma przyjaciółek
 • Facet, który ma nudne życie, nie ma pasji i ciągle narzeka
 • I wszystkie przeciwieństwa cech atrakcyjnych

A więc spójrz na swoje zdjęcia, które wstawiłeś na swój profil i zastanów się jakie cechy one o Tobie przekazują. Jeśli negatywne to usuń je.  Zły zrobiony profil sprawia, że kobiety nabierają wątpliwości i np. myślą sobie:

– „o kurcze, facet ma zdjęcie z bronią, pewnie jest agresywny, więc lepiej sobie go odpuszczę”

albo

„dlaczego na jego zdjęciach są sami faceci… hmm…. może on po prostu nie ma przyjaciółek, bo jest jakiś dziwny, na wszelki wypadek lepiej mu nie będę odpisywać…”

Właśnie tak myśli kobieta przeglądając Twoje zdjęcia – zadbaj o swój profil.

Poniżej wstawię fotki, które ja mam dodane na swoim profilu na fb, tak abyś mógł zobaczyć jak zrobić swój profil, który budzi zaufanie i buduje wartość.

Dziewczyna nie odpisuje na FB - 4

4. Brak unikalnego komplementu

Kiedy zauważysz w rozmowie, że dziewczyna jest Tobą zainteresowana, to bardzo ważne jest to, abyś zanim zaproponujesz randkę, powiedział dziewczynie odpowiedni komplement. Komplement ten, również nie może być oklepany, ale taki, który jest unikalny i dostosowany do danej sytuacji. Więcej o komplementach pisałem w artykule

3 najlepsze komplementy dla dziewczyny →

Jeśli już znasz powody dla których ona przestała Ci odpisywać, to pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć i lepiej nie doprowadzić do tego, aby ona przestała odpisywać. Jeśli jednak mleko zostało już wylane i trafiłeś na ten artykuł w momencie, kiedy ona nie odpisuje to czytaj dalej.

Co robić kiedy ona przestała odpisywać na fb?

1. Daj sobie spokój na kilka dni/tygodni

Wielu facetów myśli, że jeśli kobieta przestała odpisywać to trzeba zawalić jej skrzynkę kolejną porcją wiadomości, jednak to strzał w kolano. To nic nie da, że następnego dnia zasypiesz ją kolejnymi wiadomościami. Poczekaj kilka dni, niech ona o Tobie troszeczkę zapomni, wtedy ogromnie zwiększysz szanse na to, że ona odpisze. Ja rozumiem to, że jeśli zależy Ci na tej dziewczynie to chciałbyś ją mieć jak najszybciej, ale niestety potrzebujesz uzbroić się w cierpliwość.

2. Reaktywacja rozmowy

To jak zaczniesz wiadomość jest bardzo ważne. Jak zawsze masz do wyboru: możesz zacząć rozmowę nudno i zwyczajnie jak większość facetów lub możesz zrobić to trochę bardziej kreatywnie. Napisałem na ten temat cały artykuł, w którym opisałem najciekawsze sposoby rozpoczynania rozmowy z kobietami na fb. Zajrzyj do tego wpisu:

Jak zagadać do dziewczyny na fb? →

3. Wzbudź zainteresowanie

Napisałeś, ona odpisała i teraz nie możesz wyjałowić rozmowy. Nie możesz też jeszcze proponować spotkania. Ważne jest, aby teraz ją zaciekawić, wzbudzić zainteresowanie. Zrobisz to poprzez odpowiedni sposób pisania i trzymanie rozmowy w luźnym, zabawnym tonie. Na górze artykułu dodałem zdjęcia ze swoich rozmów z kobietami. Zajrzyj do nich jeszcze raz. Spójrz jak trzymam rozmowę w luźnym tonie, a dziewczyna odpisuje. Postaraj się pisać w podobny sposób. Dopiero kiedy zauważysz, że ona z chęcią z Tobą pisze, to patrz kolejny punkt.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT!

KSIĄŻKA „PSYCHOLOGIA KOBIET” – TERAZ PROMOCJA DARMOWA WYSYŁKA


Odbierz książkę [Darmowa wysyłka] ›

4. Powiedz komplement i spróbuj się umówić

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie zerknij do artykułu, który wstawiłem na blogu: 3 najlepsze komplementy dla dziewczyny i kiedy będziesz z nią pisał, to napisz jej odpowiedni komplement, a następnie zaproponuj spotkanie. Nie możesz z nią wiecznie pisać, bo samo pisanie do niczego Cię nie doprowadzi.

Czasami zdarza się, że kobieta po prostu ma opory, żeby się umówić na potkanie i odmawia, o tym również napisałem artykuł, który pomoże Ci poradzić sobie i z tym problemem:

Jak się umówić kiedy kobieta ciągle odmawia? →

Sprawdź też inne artykuły:

 1. Jak poderwać dziewczynę w klubie 12 kroków
 2. Gdzie zabrać dziewczynę na randkę i uniknąć nieprzyjemności
 3. Jak podniecić kobietę i sprawić aby o Tobie myślała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *