Jak być o 400 % bardziej atrakcyjnym nie mając świetnego wyglądu? - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Jak być o 400 % bardziej atrakcyjnym nie mając świetnego wyglądu?

To nie jest artykuł o tym jak się ubrać, ani jak zrobić kaloryfer na brzuchu. Większość osób, które mają świetny wygląd ciała, drogie rzeczy, jak tylko odezwą się w grupie ludzi, tracą atrakcyjność.

Tak naprawdę to nie wygląd gra główną rolę w byciu atrakcyjnym. Pieniądze też nie grają głównych skrzypiec w byciu atrakcyjnym.

Gdyby tak było to tylko najprzystojniejsi i najbogatsi faceci mieliby atrakcyjne kobiety. Jednak tak nie jest. Wystarczy wyjść do klubu, czy pochodzić po mieście, aby zauważyć, że masa pięknych kobiet chodzi za rękę z normalnie wyglądającymi facetami. O pieniądzach, wyglądzie, stanowiskach, będzie jeszcze na końcu filmu.

Jeśli nie wygląd i pieniądze, to co sprawia, że facet jest atrakcyjny w oczach innych?


Tą rzeczą jest coś, co opisał pewien brytyjsko-kanadyjski, pionier improwizacji Keith Johnstone i nazwał ją: GRY NA WYSOKI I NISKI STATUS.

Jestem pewien, że tysiące razy słyszałeś o różnych trikach na podniesienie swojej atrakcyjności, ale nigdy nie słyszałeś o GRACH STATUSOWYCH.

Najciekawsze jest to, że jest to najważniejsza rzecz w byciu atrakcyjnym lub budowaniu atrakcyjności. Nie wygląd, nie triki na zamaskowanie swoich wad, nie kaloryfer na brzuchu, nie duży biceps, ani nie duże pieniądze lecz właśnie GRY STATUSOWE, a o nich mało kto mówi.

W Polsce w ogóle jest bardzo mało informacji na ten temat. Gry statusowe to nie jest żaden mój wymysł, ta hierarchia jest mocno ugruntowana w nauce, jeśli jesteś bardzo dociekliwy i interesują Cię źródła tej wiedzy, to uruchom Google Scholar i poszukaj meta analiz pod hasłem domination and submission – behavior.  Znajdziesz tam naukowe potwierdzenia hierarchii statusowej występującej u ludzi.

Gry statusowe mają miejsce w każdej sytuacji międzyludzkiej. Kiedy wejdziesz do pokoju pełnego ludzi to bardzo szybko na podświadomym poziomie ocenisz, kto na jakim szczeblu drabiny statusowej jest.

Po krótkiej rozmowie i obserwacji będziesz natychmiast wiedział czy to osoba do której lepiej podejść ostrożnie, bo może „ugryźć”, czy to osoba bardziej uległa, od której nic Ci nie grozi.

Ta umiejętność obserwowania i rozpoznawania sygnałów statusowych jest wbudowana głęboko w nas.

Bardzo podstawowym przykładem gry statusowej jest klasyczna sytuacja na ulicy: wprost na siebie idą 2 osoby, każda patrzy przed siebie i nagle, kiedy się zbliżają, jedna osoba ustępuje i robi krok w bok. Nikt nic nie mówi, ale jedna osoba zawsze ustępuje. Ustępuje ta, która w tej sytuacji ma niższy status.

Nikt nie uczył na jak rozpoznawać kto ma wyższy lub niższy status na drabinie hierarchii. Ta umiejętność prostu jest w nas. Ona umożliwiała nam 100 000 lat temu przetrwanie.

Osobniki, które zajmowały najwyższe miejsca w hierarchii statusowej, miały najczęściej najlepsze pożywienie oraz dostęp do partnerek.

Jak być atrakcyjnym dzięki grom statusowym? Na czym polegają gry statusowe?

Gra na wysoki status to gra dominująca, gra na niski status to gra uległa, mieszanie obu tych gier to gra dynamiczna.

Jeśli potrafisz grać dynamicznie, wiesz kiedy grać na wysoki status, kiedy na niski, to właśnie posiadłeś tajemnicę atrakcyjności w oczach innych.

Jeśli jesteś na randce, podrywasz w galerii handlowej lub w klubie i wiesz jak stosować gry statusowe, to będziesz odbierany przez kobiety, jako potężnie atrakcyjny facet.

Żebyś mógł zrozumieć jak to wszystko ma się do atrakcyjności to muszę wyjaśnić najpierw, czym jest gra na wysoki status oraz niski status. Gry te charakteryzują się specyficznymi zachowaniami. Praktycznie każde zachowanie danej osoby może przypisać do jeden z grup:

Zachowania wysokostatusowe:

Minimalna reakcja – Osoba, która uważa siebie za wy­jątkowo silną mentalnie, nie musi wcale reagować, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Minimalna reakcja jest podsta­wą zachowań wysokostatusowych. „Jestem tak silny, że nie muszę w ogóle na ciebie zwracać uwagi. Możesz sobie do mnie mówić, ale mnie to w ogóle nie intere­suje. Dlatego nie mam ochoty nawet na ciebie patrzeć, kiedy do mnie mówisz, jesteś dla mnie jak powietrze” –  takie właśnie myślenie ma osoba o wysokim statusie.

Oczywiście piszę tutaj o ekstremalnym podejściu, abyś zrozumiał istotę tych zachowań. Gdyby ktoś w podry­wie miał takie podejście do kobiet, to nie udałoby mu się zbudować żadnej relacji. Jednak teraz nie będę wy­jaśniał, jakie zachowania są najskuteczniejsze w podry­wie, o tym będzie później.

„Jestem najważniejszy i nie obchodzi mnie zdanie innych”-  Osoba ta zawsze decyduje i podąża swoją ścieżką. Jeśli inni z jakichś powodów nie idą za nią, to jej w ogóle nie interesuje.

Ona dba tylko o siebie i swój komfort. Nie pyta nikogo o zdanie, lecz zakłada, że ma rację, i twardo trzyma się swojej opinii. Jeśli ktoś tej osoby dotyka bez jej zgody, to może ona zareagować bardzo bezpośrednio, mówiąc: „Bierz te łapy”.

Mowa ciała-  Osoba wysokostatusowa jest otwarta na atak i nie boi się, że zostanie zaatakowana, dlatego zawsze przybiera pozycję otwartą. Nigdy nie zasłania brzucha, klatki piersiowej, szyi ani krocza żadnymi przedmiotami, jej ręce swobodnie wiszą wzdłuż ciała.

Nigdy nie zasłania rękoma swojej twarzy, nie ma żad­nych tików nerwowych, nie uderza dłońmi w stół, nie bawi się długopisem, nie rusza nerwowo nogami.

Kiedy gdzieś siada czy stoi, robi to w taki sposób, aby czuć się wygodnie, nawet jeśli zabiera miejsce innym. Głowa osoby wysokostatusowej zawsze jest podnie­siona i dumna, człowiek ten patrzy na ludzi delikatnie z góry.

Ważna rzecz !

Celowe zajmowanie większej ilości miejsca, aby wyglądać na wysokostatusową osobę jest zachowaniem niskostatusowym. Zabieraj tyle miejsca ile jest Ci potrzebne do pełnej wygody, nie więcej.

Kontakt wzrokowy – Taka osoba nie boi się kontaktu wzrokowego i nie robi tego na siłę. Po prostu patrzy komuś w oczy i czuje się z tym swobodnie, nawet jeśli drugi człowiek zrywa kontakt wzrokowy, bo poczuł się niekomfortowo.

Osoby wysokostatusowe mało mrugają, a ich spojrzenie jest bardzo swobodne, nie biegają nigdzie oczami, nie zmieniają szybko kierunku patrzenia.

Ciekawostka, osoby bardzo wysokostatusowe patrzą się prosto w oczy drugiej osobie kiedy mówią, kiedy słuchają lubią patrzyć gdzieś na boki i w dal.

Poruszanie się – Osoby te poruszają się pewnie, z gra­cją, lekko, swobodnie i nikomu nie ustępują miejsca. Jeśli idą ulicą, to inni schodzą im z drogi, ponieważ czują, że ten ktoś nie ustąpi.

Mówienie – Taka osoba mówi wprost, bezpośrednio, nie ma potrzeby kłamać, ponieważ nie musi nikomu imponować.

Ktoś prosi: „Powiedz coś o sobie”. Osoba o niższym statusie odpowiada: „Hmm, trudno tak na szybko coś wymyślić, hmm… może… jestem handlowcem i sprze­daję produkty”. Osoba o wysokim statusie: „Jestem handlowcem i sprzedaję produkty”.

Osoby wysokostatusowe mówią pełnymi zdaniami, spokojnie i sugestywnie. Ich ton głosu nigdy nie jest pytający. Mówiąc, utrzymują kontakt wzrokowy.

Zachowania niskostatusowe:

Ciągłe reagowanie – Osoba, która ma niski status, ciągle reaguje; kiedy ktoś zadaje jej pytanie, szybko na nie odpowiada.

Jeśli ktoś jej dotyka, od razu się do tego człowieka odwraca i uważnie go słucha. Jeśli ktoś się na nią złości, to ona przeprasza; jeśli ktoś jej pomógł, to serdecznie dziękuje.

„Nie musisz na mnie zwracać uwagi” – Osoba ta lubi, kiedy jest w cieniu i nikt nie zwraca na nią uwagi. Bardzo często spędza czas w kącie, w takim miejscu, aby jak najmniej ludzi na nią patrzyło. Nigdy się nie spóźnia, po­nieważ spóźnialscy są w centrum uwagi.

Mowa ciała – Mowa ciała niskostatusowej osoby jest za­mknięta. Bardzo często objawia się to krzyżowaniem nóg, rąk, stopami skierowanymi do wewnątrz, garbieniem się, opuszczoną głową i wzrokiem skierowanym w dół, tak że wydaje się, jakby ten ktoś ciągle patrzył pod swoje nogi.

Kontakt wzrokowy – Taka osoba zrywa kontakt wzro­kowy lub nawet celowo go unika, aby uniknąć niepo­trzebnej presji.

Poruszanie się – Osoba ta włóczy za sobą nogi i wyglą­da na ciągle zmęczoną, ociężałą.

Mówienie – Ktoś o niskim statusie mówi szybko, oba­wia się, że nie zdąży powiedzieć tego, co chce, bo ktoś mu przerwie. Bardzo często się jąka, zacina, mówi zdaniami pojedynczymi, w trakcie wypowiedzi używa przerywników typu: „hmm”, „mmm”, „yyy”, „eee”.

Okej. Już wiesz czym są owe zachowania. Na pewno niektóre wydają Ci się niegrzeczne, a nawet chamskie a inne zbyt miłe i uległe.

Wyobraź sobie faceta, który zachowuje się skrajnie wysoko statusowo. Facet ten bardzo mało się rusza, jest bardzo bezpośredni, niemiły, ma wszystkich i wszystko gdzieś. Uważa siebie za najważniejszą osobę pod słońcem.

A teraz wyobraź sobie faceta, który jest skrajnie niskostatusowy. Facet ten wszystkich przeprasza, wszystkim dziękuje, pomaga i unika konfliktów.

Jak myślisz, który z nich będzie skutecznie podrywał kobiety?

Żaden.

Ponieważ to umiejętność mieszania tych zachowań jest potężnie atrakcyjna i pozwala budować w błyskawicznym tempie, silne relacje z innymi.

Jeśli nauczysz się zachowywać wysokostatusowo i niskostatusowo w odpowiednich proporcjach do sytuacji, to będziesz niesamowicie działał na kobiety. I to właśnie tej umiejętności nie ma 99% facetów. Dlaczego jej nie ma?

Dlatego, że każdy facet jest naturalnie na jakimś poziomie drabiny statusowej. Jest na tym poziomie i nie potrafi go zmieniać, nie potrafi być raz wyżej na drabinie, raz niżej.

Jeśli nauczysz się bardzo spokojnie patrzyć kobiecie w oczy, spokojnie gestykulować, mówić aroganckie rzeczy, być czasami bezpośrednim, zdecydowanym facetem, który traktuje siebie jak króla świata (zachowania wysokostatusowe), ale jednocześnie w innej chwili pozwolisz sobie na to, aby otworzyć przed dziewczyną drzwi, powiedzieć dziękuję, potrzymać jej torebkę (zachowania niskostatusowe), to właśnie jesteś potężnie atrakcyjny dla kobiet.

Tę umiejętność posiada naprawdę niewielu facetów, a bez niej nigdy nie będziesz atrakcyjny dla wielu kobiet.

Jeśli jesteś osobą, która jest bardzo wyskostatusowa i nie potrafi być niskostatusowa to będziesz wychodził w oczach kobiet za dupka i gbura. Na niektóre kobiety może to działać, ale tylko na niektóre.

Jeśli będziesz osobą tylko niskostatusową, będziesz ciągle grzeczny, miły, uległy, to kobiety będą cię lubiły, ale raczej tylko jako przyjaciela.

Wyobraź sobie skalę zachowań wysoko i nisko statusowych.

Po lewej jest Putin, a po prawej Woody Allen.

Jeśli chcesz skutecznie podrywać kobiety powinieneś być na skali w okolicach 3-4. Dlaczego tak?

Jakiś czas temu natrafiłem na bardzo ciekawe badanie naukowe pokazujące, że kobiety zdradzające swoich partnerów z facetami o wyższym statusie, mają większą szansę na zajście w ciążę niż w przypadku kiedy zdradzają facetów z partnerami o niższym statusie społecznym.

Innymi słowy, można wysnuć wniosek, że mężczyźni mający więcej zachowań wysokostatusowych w porównaniu do niskostatusowych są bardziej atrakcyjni dla kobiet. I właśnie dlatego ciągle słyszy się od kobiet:

– lubię pewnych siebie, zdecydowanych facetów (czytaj, zachowania wysokostatusowe)

Ale z drugiej strony słyszy się też:

– mających dystans do siebie i poczucie humoru (czytaj zachowania niskostatusowe)

Sztuka polega na dynamiczny graniu statusem i odpowiedniej proporcji różnych zachowań w danym miejscu.

Są miejsca i sytuacje w których warto okazywać więcej zachowań wysokostatusowych w stosunku do niskosatusowych, a są miejsca gdzie lepiej zrezygnować z tak dużej ilości gry na wysoki status.

Moim zdaniem, podrywając kobiety, warto mieć tak dużo zachowań wysokostatusowych, na ile można sobie pozwolić w aktualnie panującej kulturze i konkretnej sytuacji.

Na przykład, zachowaniem bardzo wysokostatusowym jest sikanie do zlewu na konferencji gdzie siedzi 1000 osób. Wyobraź sobie, że jakiś facet, który jest zdrowy psychicznie, ma tak mocno wszystkich głęboko gdzieś, że idzie się wysikać do zlewu, bo nie chce mu się iść do toalety. To zachowanie byłoby potężnie wysokostatusowe w naszej kulturze.

To zachowanie jest jednak zachowaniem zupełnie poza jakimikolwiek normami kulturowymi i dzisiaj mogłoby się mieć problemy z ochroną lub policją za takie zachowanie.

Na dodatek, kobiety widząc coś takiego, uznały by faceta nie jako atrakcyjnego, ale psychicznie chorego, mającego jakieś problemy ze sobą.

W byciu atrakcyjnym, sęk w tym, aby znać granice i normy kulturowe i wiedzieć jak zachować się na tyle wysoksotatusowo, aby nie przekraczać pewnych granic.

Weźmy na warsztat podejście do kobiety w dzień. Widzisz kobietę na ulicy i do niej podchodzisz. Sytuacja ta w Polsce, w naszej kulturze, jest trochę dziwna.

Kobieta w pierwszych chwilach zagadania najczęściej czuje się niekomfortowo, więc aby być skutecznym w tej sytuacji, powinieneś być maksymalnie przyjazny, uśmiechnięty i pozytywny, to da Ci największe szanse na sukces.

Jedynymi zachowaniami o wysokim statusie, na jakie możesz sobie pozwolić w tej sytuacji, to spokojny kontakt wzrokowy, patrzenie się dziewczynie w oczy, otwarta mowa ciała i zdecydowany ton głosu.

Nie możesz powiedzieć do dziewczyny, w pierwszych sekundach rozmowy tekstu w stylu: „nie uśmiechaj się tak do mnie bo pomyślę sobie, że chcesz się ze mną przespać”, bo jest to zbyt aroganckie w stosunku do sytuacji.

Jednak w klubie, czyli innej sytuacji, ten sam tekst, w pierwszej minucie rozmowy, jest już jak najbardziej okej i działa bardzo dobrze. Klub to jedno z miejsc gdzie można zachowywać się mocno wyskostatusowo i jednocześnie nie przekraczać granic.

Większość miejsc ma dużo większe kulturowe ograniczenia i musisz umieć wyważyć stosunek zachowań wysoko, do nisko statusowych. Jeśli będziesz przesadzał z zachowaniami wysokostatusowymi i zbyt mocno naruszał normy kulturowe to bardzo często będziesz negatywnie odbierany przez kobiety, które podrywasz. Jeśli będziesz przesadzał z niskostatusowymi, nie będziesz traktowany jako potencjalny partner seksualny.

A więc gdzie jest równowaga i jak się zachowywać, aby nie przesadzić w żadną stronę, biorąc pod uwagę kulturę w której żyjemy?

Najbezpieczniejsze zachowania wyskostatusowe, których możesz używać niemalże wszędzie z kobietami:

 • podniesiona głowa i wyprostowana postawa ciała
 • spokojny kontakt wzrokowy
 • utrzymywanie kontaktu wzrokowego z kobietą (wielu facetów boi się patrzeć atrakcyjnej dziewczynie w oczy i biega wzrokiem na boki)

 • spokojna i otwarta mowa ciała
 • branie odpowiedzialności

Przykład brania odpowiedzialności:

Idziesz z grupą ludzi i nagle coś się dzieje. Coś co wymaga reakcji, np. kogoś biją lub coś się dzieje. Jeśli bez żadnego wahania, zareagujesz pierwszy np. zadzwonisz na policję, pójdziesz rozwiązać konflikt, to będziesz uważany przez grupę za bardzo atrakcyjną osobę.

 • zdecydowane ruchy i brak wahania
 • opadający ton głosu i mówienie bardziej rozkazami

Zamiast „Czy chcesz napić się drinka?”, powiedz „Chodźmy napić się drinka”

 • ignorowanie innych ludzi

Ktoś coś od ciebie chce na ulicy, zaczepia cię, daje ci ulotkę, bez słowa go olej.

 • nie ustępowanie ludziom na ulicy kiedy idziesz z kobietą

Trik z patrzeniem w jeden punkt

Kiedy idziesz z kobietą to patrz w jeden punkt. Ważne aby ten punkt był dość wysoko, najlepiej na wysokości 2 metrów. Nie patrz na ludzi, tylko na ten punkt. Zauważysz, że inni ludzie będą schodzili Wam z drogi, a Twój status w oczach kobiety znacznie się podniesie.

 • traktowanie komplementów ze strony kobiet jako coś zupełnie dla Ciebie normalnego

Przykład:

Kobieta mówi ci komplement, a ty odpowiadasz: „DZIĘKI, a tak swoją drogą, wiesz co mi się wczoraj przytrafiło?”. Mówisz to takim tonem głosu jakbyś słyszał komplementy codziennie i nie robiło to na tobie żadnego wrażenia.

Zachowania wyskostatusowe mniej bezpieczne (używaj rzadziej lub wcale):

(bardzo często zachowania świetnie działające w klubie, na imprezach)

 • aroganckie wstawki
 • ignorowanie kobiety, którą podrywasz, odejście od niej
 • śmianie się z dziewczyny i prowokowanie małych sprzeczek
 • celowe wzbudzanie zazdrości
 • i inne, których nie używam ze względu na swoje poczucie przyzwoitości.

Z zachowaniami niskostatusowymi jest inaczej. Lepiej kiedy jest ich mniej niż więcej, ale nie może też być ich za mało – to kwestia równowagi. Najlepiej nie zachowywać się zbyt niskostatusowo z kobietami.

Najlepsze zachowania niskostatusowe, które są niezbędne w odpowiedniej ilości, aby być atrakcyjnym w oczach kobiet to:

Zachowania niskostatusowe bezpieczne:

 • uśmiech
 • żartowanie
 • śmianie się z siebie
 • żartobliwe udawanie smutnego kiedy dziewczyna Ci odmawia

Przykłady:

„Jak to jest możliwe, że nie chcesz całować się z najfanijeszym facetem w tym mieście? Przez ciebie będę płakał 3 dni w poduszkę, cholera… muszę się jakoś pozbierać po tej porażce życiowej :D…”

„O Jezu… muszę zadzwonić do mamy i powiedzieć jej, że znowu odrzuciła mnie dziewczyna, znów muszę iść do apteki po antydepresanty, i to wszystko dlatego, że mam małe przyrodzenie, przecież mówiłaś że rozmiar penisa nie ma dla Ciebie znaczenia… 😀 (ona oczywiście nic takiego nie mówiła:D )”

 • wyważone komplementowanie kobiety
 • płacenie za kobietę
 • pytanie się o zgodę, od czasu do czasu

Przykład:

„Wiesz co, podoba mi się w tobie to, że dużo podróżujesz, myślę, że właśnie dlatego tak dobrze mi się z Tobą rozmawia i chętnie bym Cię teraz pocałował, jednak jestem facetem, który ma swoje zasady i nie lubi robić rzeczy bez czyjejś zgody, więc jeśli też masz ochotę mnie pocałować do daj mi jakoś znać, a ja wykonam pierwszy krok…”

 • zaprzyjaźnianie się z innymi osobami w grupie, na przykład jej znajomymi
 • byciem grzecznym dla obsługi

Zachowania niskostatusowe PRZESADNE i NIEDOPUSCZALNE – ICH NIE UŻYWAJ:

 • usilne przepraszanie

Jeśli przesadziłeś z kobietą i chcesz ja przeprosić to zrób to zdecydowanie i jednokrotnie:

„Teraz przesadziłem, nie powinienem tak zrobić, przepraszam. Kropka” – nic więcej nie mów tylko zmień temat

 • płakanie ( no chyba, że jesteście w związku i kobieta wie, że jesteś ogarniętym facetem, a płaczesz z powodu jakiejś chwili, która cię wzruszyła)
 • ciągłe pytanie się kobiety o zgodę

Przykłady:

„czy taka kobieta jak ty nie obrazi się kiedy powiem jej komplement?”

„czy mogę zabrać cię teraz na jedzenie?”

„czy zgodzisz się na to, jeśli za ciebie zapłacę?”

 • ciągłe dziękowanie za komplement

„Nawet nie wiesz jak się cieszę, że powiedziałaś mi ten komplement, dziękuję ci, to dla mnie bardzo ważne”

 • garbienie się, zamknięta mowa ciała
 • brak kontaktu wzrokowego

Wielu facetów ucieka gdzieś wzrokiem, nie potrafi patrzyć dziewczynie prosto w oczy, to niedopuszczalne.

 • wahanie się, nerwowość

Niestety wahanie się i nerwowość to nieuniknione zachowania jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z kobitami, po prostu nie da się nie denerwować, kiedy to twoje pierwsze randki czy podejścia do kobiet

 • mówienie pytającym tonem głosu

„Bardzo mi się podobasz, wiesz?”

 • spojrzenie, szukające akceptacji kobiety

Bardzo trudno mi tutaj podać przykład, ale mam na myśli to, jak facet mówi coś, jakiś tekst i takim dziwnym spojrzeniem sprawdza, czy on zaskoczył i czy kobieta go zaakceptowała.

 • tłumaczenie się

Kobieta mówi: nie uprasowałeś koszuli…

Facet: przepraszam, spieszyłem się po pracy, no i jeszcze to żelazko… akurat musiało się popsuć

Zamiast tego powiedz:

„cholera jasna… spaliłem 4 żelazka a ty jeszcze mówisz, że niedoprasowana, a tak Cię lubiłem, teraz musisz to wszystko naprawić i powiedzieć mi komplement…

 • okazywanie zainteresowania kiedy kobieta nie jest zainteresowana

Kobieta ignoruje faceta, a on mówi: „jesteś taka piękna”, albo od razu po podejściu, kiedy kobieta ma jeszcze grobową minę facet mówi: „wiesz… masz takie piękne oczy…”.

 • nachalność i desperacja

Proszenie się o seks, gwizdanie na kobiety, przedmiotowe traktowanie, nazywanie kobiet: dziwkami, sukami, dupami, kurwami, nachalny i niechciany dotyk, NIE RÓB TEGO!

Wywal te słowa ze swojego słownika, zachowania oraz znajomych ze swojego otoczenia, którzy zachowują się w ten sposób. To skrajnie nieatrakcyjne zachowania.

Na dodatek osoby, które posługują się takim słownictwem najczęściej sami sabotują swoje sukcesy z kobietami. Bo bardzo trudno jest poderwać atrakcyjną  i wartościową kobietę, traktując ją przedmiotowo. Nawet jeśli nie robisz tego w jej obecności, to łatwo to wyczuć.

Czym jest prestiż i czy wpływa on na bycie atrakcyjnym na dla kobiet?

Wygląd, pieniądze, stanowisko, wszystko to ma minimalny wpływ na twoją pozycję statusową w grupie.

Drogie rzeczy, dobry wygląd, dadzą Ci przewagę tylko na samym początku, tylko w pierwszych sekundach, minutach rozmowy, ponieważ ludzie na początku znajomości, umiejscawiają innych w oparciu o prestiż (wygląd, wzrost, ciuchy, samochód) ze względu na brak danych o zachowaniu i sposobie bycia poznawanej osoby.

Po chwili, te rzeczy przestają mieć znaczenie. No chyba, ze jesteś w grupie gdzie są kobiety, którym jedynym celem życiowym jest zrobienie na Tobie kariery zawodowej i Twoje pieniądze. Jednak o takich kobietach nie piszę na swoim blogu, mam nadzieję, że na takich też Ci nie zależy.

Prestiż więc ma swój udział w drabinie statusowej, dlatego warto też o niego dbać. Warto mieć modne i czyste rzeczy, warto mieć całkiem dobry wygląd, aby na samym początku być umiejscawianym przez innych dość wysoko.

Jednak jeśli tego nie masz, ale wiesz jak się zachowywać, to i tak, po dłuższej chwili, osiągniesz efekt w postaci ogromnego zainteresowania Twoją osobą.

Krótko mówiąc – Twoje zachowanie jest stokroć ważniejsze niż prestiż. To też powinno dać Ci do myślenia, czy warto wydawać pieniądze na drogie ubrania, samochody i inne luksusy.

Według mnie nie warto przepłacać, lepiej nauczyć się gier statusowych. Statusu nie da się kupić za pieniądze, status to zachowanie. Możesz co najwyżej kupić sobie prestiż, który ma bardzo mały udział w byciu osobą postrzeganą przez innych jako atrakcyjna.

Przykład:

Gdyby poszedł w bluzie na raut, gdzie wszyscy są ubrani bardzo elegancko i załóżmy, że bramka by mnie przepuściła, to na początku, cała sala uważałaby mnie za dziwaka o niskim statusie.

Jednak gdybym zaczął mówić i patrzyłbym się rozmówcom elegancko ubranym prosto w oczy, bezpośrednio, stanowczo i spokojnie, mało mrugał, przy tym miałbym otwartą, spokojną mowę ciała i czułbym się jak król świata, to po krótkiej chwili mój status byłby wyższy niż większości osób na tej sali.

Zachowanie zawsze wygrywa z prestiżem

Wiele osób tego nie rozumie i wydaje ciągle pieniądze na nowe gadżety, myśląc, że dzięki temu zdobędzie awans w hierarchii statusowej, jednak statusu nie można kupić za pieniądze.

Okej, to już koniec pierwszej części „Jak być atrakcyjnym”. O tym jak ćwiczyć zachowania statusowe, jak nauczyć się grać dynamicznie, możesz poczytać w mojej darmowej książce.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT!

KSIĄŻKA „PSYCHOLOGIA KOBIET” – TERAZ PROMOCJA DARMOWA WYSYŁKA


Odbierz książkę [Darmowa wysyłka] ›

Sprawdź też inne artykuły:

 1. Jak poderwać dziewczynę w klubie 12 kroków
 2. Gdzie zabrać dziewczynę na randkę i uniknąć nieprzyjemności
 3. Jak podniecić kobietę i sprawić aby o Tobie myślała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *