Jak działa algorytm Tindera - Bądź sprytniejszy! - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Jak działa algorytm Tindera – Bądź sprytniejszy!

Jeśli wiesz już dlaczego warto mieć Tindera oraz wiesz jak zainstalować Tindera u siebie, to dzisiaj dowiesz się jak być sprytniejszym niż większość facetów i skuteczniej podrywać na Tinderze.

Aby zrozumieć jak działa Tinder, to należy zrozumieć, że Tinder to biznes. To nie jest organizacja charytatywna, która pomaga za darmo umawiać się z kobietami. Ta firma płaci podatki, ma sztab ludzi, którzy ciągle pracują nad doskonaleniem aplikacji.

Idąc dalej, firma ta musi zapłacić pensje programistom, agencji marketingowej, musi zapłacić za serwery i ma wiele innych kosztów.  Właściciel musi za to wszystko zapłacić i jeszcze zarobić. Dlatego właśnie należy podejść do tematu algorytmu Tindera z perspektywy właściciela firmy, który chce zarabiać miliony dolarów.

Załóżmy na chwilę, że Tinder jest całkowicie darmową aplikacją, na której nie ma reklam. Gdyby tak było, to po prostu kobiety i faceci zakładali by tam konta i wszyscy mogliby do siebie pisać bez żadnego problemu.

Oczywiście skoro są możliwości płacenia w aplikacji, to Ci którzy płacą muszą być mieć jakieś wartościowe opcje dodatkowe, bo inaczej nikt by nie płacił.

Skoro to już jest jasne to przejdźmy do tego co Tinder daje za darmo, a co jest w wersji płatnej. A potem przejdźmy do tego czego Tinder nie mówi, a na pewno się dzieje.

Co dostaniesz kiedy zapłacisz za dodatkowe funkcje na Tinderze?

Na Tinderze można wykupić 3 pakiety:

TINDER PLUS:

► Nielimitowaną ilość lajków [przesunięć]

► Brak ograniczeń lokalizacyjnych- jeśli jesteś na wakacjach to możesz zmienić sobie lokalizacje i tam podrywać kobiety, w wersji darmowej masz tylko lokalizację tylko swojego miasta

► Mamy możliwość ukrywania swojego wieku oraz miejsca zamieszkania [odradzam wykorzystywanie tej funkcji, kobiety widzą, że coś ukrywasz]

► Nie pokazują Ci się reklamy

► Opcja Boost- czyli przez 30 minut/raz w miesiącu jesteś intensywnie wyświetlany u większości kobiet w swojej lokalizacji

► 5 Super Lików- super like to taka możliwość pokazania kobiecie, że mega Ci się podoba [wg. mnie średnio działa]

TINDER GOLD:

Wszystko to samo co w Tinder Plus + jedna opcja:

► Widzisz kto Cię polubił

To znaczy, że jeśli kobieta przy Twoim zdjęciu kliknęła serduszko, czyli dała Ci lajka, to mając tę funkcję możesz włączyć profil tej dziewczyny i zacząć do niej pisać. Normalnie jest to niemożliwe. Uważam, że ta funkcja również nie jest potrzebna, bo atrakcyjne kobiety rzadko kiedy klikają w serduszka.

TINDER BOOST:

Zauważ, że ta opcja znajduje się również w Tinder Plus i Gold na 30 minut, raz w miesiącu. Jeśli chciałbyś częściej być intensywnie wyświetlanym kobietom, to możesz wykupić boosta. Wg. mnie warto to robić czasami, w niektóre dni, ale o tym w innym wpisie.

Okej. Już wiesz jakie są opcje płatne, a jakie darmowe. To teraz przejdźmy do rzeczy, o których mało kto wie oraz do rzeczy które Tinder ukrywa.

Rankingi Tindera

Algorytm Tindera ocenia każdy profil i przydziela mu punktacje. To trochę jak faceci, którzy oceniają kobiety w skali 1-10. Tak samo Tinder ocenia użytkowników według jakiejś skali.

Użytkownicy Tindera są oceniani na podstawie wielu czynników i zaraz je omówię:

1. Czas spędzony na Twoim profilu przez kobiety

Im dłużej kobieta spędzi na Twoim profilu tym lepiej dla Ciebie. Jeśli kobieta tylko na 0,1 sekundy wejdzie na Twój profil i wyjdzie to algorytm Tindera śledzi to i na podstawie tego czynnika określa jakoś Twojego profilu na skali. Czyli na przykład jeśli kobiety wchodzą na chwilę i wychodzą to daje Ci 2/10. Jeśli spędzają więcej czasu to daje Ci np. 8/10.

2. Ilość reakcji na Twoim profilu

Jeśli kobieta weszła na Twój profil, przegląda dokładnie Twoje zdjęcia, czyta Twój opis i np. daje Ci lajka, albo nawet sama do Ciebie wysyła wiadomość, to algorytm widzi, że Twój profil jest atrakcyjny i punktuje Cię wyżej. Więc nie tylko czas się liczy, ale też to czy kobieta jakoś zareagowała na Twój profil.

3. Ranking użytkowników przeglądających Twój profil

Jeśli masz super zdjęcie profilowe i Twój profil przegląda kobieta z rankingiem 10/10, to algorytm automatycznie podnosi Twój ranking, Więc to jakie kobiety przeglądają Twój profil ma również znaczenie.

O co w tym wszystkim chodzi?

O to, że Tinder chce pokazywać Tobie, takie kobiety, które mają podobny ranking do Twojego. Jeśli ciągle przeglądają Twój profil kobiety 8/10, 9/10, 10/10, to będzie pokazywał Ci same seks bomby (ale tak pięknie najczęściej niestety nie jest).

Jeśli Twój profil będzie miał ocenę 1/10 lub 2/1,0 to niestety będzie pokazywał Ci kobiety również z takim rankingiem. Tinder chce aby partnerzy dobierali się „ze swojej ligi”.

Oczywiście wniosek z tego płynie jeden. Zdjęcia są super ważne, a szczególnie zdjęcie profilowe.

Brzydki facet, który ma ogromne poczucie własnej wartości i w realu poznaje gorące laski, bo ma dobrą gadkę i wie jak umiejętnie podrywać kobiety, jeśli nie zrobi sobie świetnych zdjęć, które ukrywają jego wady, będzie miał do wyboru tylko przeciętnie atrakcyjne dziewczyny.

Za to przystojni faceci będą mieli łatwy dostęp do ładnych kobiet. Tak działa Tinder. Dobra wiadomość jest taka ogromna większość facetów nie wie jak zrobić profil i nie potrafi wykorzystać swoich atutów i jeśli nie jesteś super przystojny, ale zrobisz odpowiedni profil na Tinderze, to uzyskasz sporą przewagę nad innymi facetami. O tym jak skonstruować swój profil i jakie fotki zrobić napiszę w następnym artykule.

BEZPŁATNE VIDEO

Jak zrobić atrakcyjny profil randkowy i wyróżnić się spośród tysięcy facetów na portalach randkowych?

Dowiesz się:

  • Jak zrobić zdjęcie profilowe, aby kobiety masowo wchodziły na Twój profil,
  • Jak pisać z kobietami lepiej niż 99% facetów,
  • Jaki opis sprawi, że część kobiet sama do Ciebie napisze,

Odbieram wideo›

Co Tinder przed Tobą ukrywa?

Tinder musi zarabiać, a więc lepiej traktuje użytkowników płacących – to jasne. Z tego powodu użytkownicy, którzy dużo korzystają z Tindera, ale nie płacą i nie klikają w reklamy są tinderowymi pasożytami i to pewne, że algorytm Tindera ogranicza im wszystko co tylko się da. Pewnie w rankingach takie osoby mają najniższą punktacje i pokazują im się tylko mało atrakcyjne kobiety.

Oczywiście Tinder nigdzie tego nie napisze, ponieważ aplikacja ma nazywać się „darmową”. W rzeczywistości jednak, jeśli chcesz poznawać tam ładne kobiety musisz wykupić abonament.

Wiesz jakie jest moje zdanie?

Uważam, że warto płacić. Umówienie się z kilkoma kobietami w miesiącu za cenę 45 zł miesięcznie jest po prostu śmiesznie tanie. Porównując… Tyle kosztuje jedna wejściówka do klubu i jeden drink. Za tą kwotę możesz pisać do woli, do kobiet w całej Polsce i jeszcze jesteś wyżej pozycjonowany, przez co nawet jeśli masz kiepski profil to pokazują Ci się atrakcyjne dziewczyny.

Triki, aby algorytm Tindera lepiej Cię pozycjonował:

► loguj się codziennie na Tindera, niech algorytm widzi, że jesteś aktywnym użytkownikiem,

► poświęć kilka sekund na obejrzenie profilu kobiety, niech algorytm widzi, że nie chcesz wszystkich kobiet i zanim przesuniesz kobietę w prawo, to oglądasz jej fotki,

► nie przesuwaj masowo kobiet w prawo, jeśli kobieta Ci się nie podoba przesuń ją w lewo, niech alogrytm widzi, że jesteś wybredny,

► jeśli masz parę, to napisz do tej kobiety wiadomość, Tinder sam zachęca do pisania wiadomości, więc pisz do kobiet,

► algorytm lubi, kiedy osoby wstawiają nowe fotki i wtedy wyżej Cię pozycjonuje, więc zmieniaj co jakiś czas fotki, a szczególnie fotkę profilową,

► jeśli przestają pokazywać Ci się kobiety, albo jest ich coraz mniej to usuń konto na Tinderze i  stwórz nowe. Taki reset konta może pomóc.

Okej, to już koniec tego wpisu, koniecznie zajrzyj teraz do wpisu:

Jak Zrobić Idealne Zdjęcia na Tinderze i Wyróżnić się Spośród Tysięcy Facetów?→

Sprawdź też inne artykuły:

  1. Jak założyć Tindera – KROK PO KORKU →
  2. Jak wyróżnić się spośród tysięcy facetów na Tinderze i portalach randkowych? →
  3. Dlaczego musisz mieć Tindera [9 POWODÓW] →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *