Jak powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba? - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Jak powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba?

jak-powiedziec-ze-dziewczyna-sie-podoba

Masz na oku jakąś dziewczynę, być może w pracy, na ulicy, szkole, gdziekolwiek i chciałbyś, żeby ona wiedziała, że Ci się podoba. Jak jej to powiedzieć?

1. Zastanów się czy to dobry moment

Nie raz podszedłem do kobiety, która jak się później okazało, przechodziła sobie ulicą w bardzo złym nastroju. Najczęściej oczywiście kończyło się to soczystą zlewką.

Jednak były też sytuacje, w których kobieta traktowała moje podejście jako jedyną pozytywną rzecz, która przydarzyła się jej tego dnia i była pozytywna.

Te „drugie” sytuacje to niestety tylko bardzo rzadkie odstępstwa od reguły.

Kobieta, która idzie w pozytywnym nastroju, nigdzie się nie spieszy, ma dobry dzień, będzie bardziej skora do pozytywnego odebrania Twojego komplementu i Twojego podrywu.

Dlatego jeśli chcesz powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba i np. widzisz ją częściej (bo ona pracuje w Twojej firmie, chodzi z Tobą na studia lub do szkoły) to wybierz dzień, w którym widać po niej, że czuje się świetnie.

Pisząc to zdaję sobie sprawę, że część facetów po takim zdaniu, może wpaść w pułapkę szukania idealnej chwili. Nie chodzi o to, żeby czekać na dzień, kiedy kobieta wygra w totka, chodzi o dzień w którym jest ona pozytywnie nastawiona do życia. Możesz rozpoznać to po ilości uśmiechu,  kiedy rozmawia z innymi ludźmi. To nie jest trudne, rozpoznać czy ktoś się dobrze czuje i ma dobry dzień – jestem pewien, że potrafisz to zrobić.

2. Oceń jaki to typ dziewczyny

Są różne typy kobiet. Jedna kobieta była bardziej wychowywana „męską ręką”, a inna mniej.

Jeśli chodzi o komplementy, to wyczuj, czy to kobieta bardzo konkretna, bezpośrednia, czy może bardziej delikatna, subtelna i romantyczna. Z kobietą bezpośrednią rozmawiaj inaczej, niż z kobietą bardziej subtelną –dostosuj swój język.

Jeśli widzisz, że kobiet mówi dość głośno, konkretnie i nie obchodzi jej opinia innych ludzi, to spójrz jej głęboko w oczy i bez wahania powiedz komplement – ona doceni Twoją bezpośredniość i „jaja”. Oczywiście to są skrajne przypadki. Rzadko jest tak, że kobieta jest skrajnie bezpośrednia, albo skrajnie pośrednia. Ale często można zauważyć większe tendencje w jedną lub drugą stronę.

Do kobiety bardziej nieśmiałej lepiej powiedzieć komplement delikatniej. Na przykład poprzedzić go małym wstępem:

„nie wiem czy powinienem Ci to mówić, ale odważę się… podoba mi się w Tobie to, że…”.

Sam oceń swoją wybrankę i intuicyjnie wybierz dobre rozwiązanie w oparciu o to, jakim typem kobiety ona jest.

3. Powiedz odpowiedni komplement

Większość facetów myśli i mówi bardzo prosto:

– masz piękne oczy,

– jesteś piękna,

– masz cudowne nogi,

– jesteś śliczna,

– itd.

Takie komplementy są oklepane i działają tylko wtedy, kiedy wpadłeś w oko kobiecie i bardzo jej się podobasz. W innym przypadku (kiedy kobieta jeszcze Cię nie zna) takie komplementy mogą tylko popsuć Waszą relację.

Komplement powinien:

 • Być unikalny
 • Być uzasadniony

Postaraj się jak sprawić, aby kobieta poczuła się doceniona za coś co akurat zrobiła.

Przykłady:

– Jeśli ona się ładnie i dużo uśmiecha podczas rozmowy, to powiedz:

 • „Uwielbiam osoby, które są pozytywne i dużo się uśmiechają, dokładnie tak jak Ty, bardzo mi się to w Tobie podoba…”

– Kiedy ona jest ubrana w sposób inny niż wszyscy:

 • „To absolutnie fantastyczne, że potrafisz ubrać się w taki oryginalny sposób, większość kobiet ubiera się w barwach szaro-czarnych, a Ty ewidentnie łamiesz schematy, to bardzo mi się podoba”

– Kiedy ona godzi się na Twoją propozycję kawy, albo podąża za Tobą i Twoimi propozycjami:

 • „Jesteś bardzo otwartą i spontaniczną osobą, to jest fantastyczne i bardzo mi się podoba, ja doceniam te cechy w drugiej osobie i myślę, że znajomość z Tobą może być bardzo urocza i wartościowa”

Takie komplementy będą brzmiały bardzo wiarygodnie i kobieta zacznie bardziej będzie Cię lubić – te komplementy nie są takie proste i oklepane. One pokazują, że Ty zwracasz na nią uwagę i komentujesz to mówiąc komplement dopasowany do sytuacji i tego co ona zrobiła.

Oprócz tego zauważ, że jeśli mówisz kobiecie, że lubisz pozytywne, spontaniczne, szalone, odważne, uśmiechnięte osoby i że te cechy doceniasz w kobiecie, to automatycznie w podtekście przekazujesz, że sam taki jesteś.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT!

KSIĄŻKA „PSYCHOLOGIA KOBIET” – TERAZ PROMOCJA DARMOWA WYSYŁKA


Odbierz książkę [Darmowa wysyłka] ›

KOMPLEMENTY DLA AMBITNYCH

Jeśli jesteś ambitny, to możesz powiedzieć komplement w sposób bardziej wyszukany i zrobić na kobiecie ogromne wrażenie. Te komplementy będą rozwinięte o małą przemowę, która pokaże kobiecie jak bardzo ją doceniasz.

–  „Uwielbiam osoby, które są pozytywne i dużo się uśmiechają, dokładnie tak jak Ty, bardzo mi się to w Tobie podoba…”.

–  „Uwielbiam osoby, które są pozytywne i dużo się uśmiechają, dokładnie tak jak Ty, bardzo mi się to w Tobie podoba… Wiesz… mówię tak ponieważ kiedyś moja praca polegała na rozmawianiu z ludźmi i zauważyłem, że ludzie często są nie w sosie, coś im się ciągle nie podoba, zauważyłem, że mało się uśmiechają, dlatego doceniam osoby, które potrafią się uśmiechać, pięknie wyglądasz kiedy się uśmiechasz”.

– „To absolutnie fantastyczne, że potrafisz ubrać się w taki oryginalny sposób, większość kobiet ubiera się w barwach szaro-czarnych, a Ty ewidentnie łamiesz schematy, to bardzo mi się podoba”.

 „To absolutnie fantastyczne, że potrafisz ubrać się w taki oryginalny sposób, większość kobiet ubiera się w barwach szaro-czarnych, a Ty ewidentnie łamiesz schematy, to bardzo mi się podoba, wiesz… ja lubię czasami stanąć w roli obserwatora i chwilami patrzeć na świat z boku, większość osób w Polsce ubiera się tak, żeby się nie wyróżniać, a Ty ubrałaś się inaczej niż wszyscy, naprawdę doceniam to i cieszę się, że Cię poznaję”

– „Jesteś bardzo otwartą i spontaniczną osobą, to jest fantastyczne i bardzo mi się podoba, ja doceniam te cechy w drugiej osobie i myślę, że znajomość z Tobą może być bardzo urocza i wartościowa”

– „Jesteś bardzo otwartą i spontaniczną osobą, to jest fantastyczne i bardzo mi się podoba, ja doceniam te cechy w drugiej osobie i myślę, że znajomość z Tobą może być bardzo urocza i wartościowa, wiesz… dzisiaj wiele osób jest bardzo zdystansowanych, ja też raczej jestem zachowawczy, ale staram się to od czasu do czasu przełamywać w sobie, bo uważam, że może to być bardzo ograniczające. Ty również wydajesz się odważną kobietą, myślę, że potrafisz czasami zrobić odważny krok, ja to naprawdę lubię i bardzo cenię sobie te cechy w drugiej osobie, cieszę się, że Cię poznałem”

4. Zaproponuj coś

Okej, powiedziałeś świetny komplement, kobieta w niego uwierzyła i się cieszy. Teraz pora spożytkować emocje, które ona czuje wobec Ciebie i jak to mówią marketerzy „call to action”, wezwać do akcji. Czyli zaproponuj spotkanie, kawę, wymianę kontaktów, pójście na koncert czy cokolwiek innego.

Wielu facetów ma opór przed narażeniem się na odrzucenie i liczą na to, że kobieta sama wykona ruch. Wiedz o tym, że kobieta sama nie zaprosi Cię na randkę, nie dotknie, nie pocałuje, nie rozbierze Cię – to Twoja rola. Kiedy powiedziałeś świetny komplement, to nie zmarnuj okazji i zaproś ją gdzieś. Jeśli tego nie robisz, to właśnie tracisz szansę na posunięcie spraw do przodu. Pamiętaj, że inni faceci nie próżnują i być może więcej okazji nie będzie. Kiedyś boleśnie doświadczałem takich sytuacji w klubach. Podobała mi się jakaś kobieta i długo zbierałem się, żeby do niej podejść, minęło kilka minut, a ona bawiła się już z innym facetem – za niewykorzystane okazje życie często kara.

Za nieprzeczytanie moich kolejnych artykułów kary nie ma, ale zapraszam Cie i tak 🙂

Inne artykuły:

 1. Jak poderwać dziewczynę w klubie 12 kroków
 2. Gdzie szukać wartościowej dziewczyny do związku? →
 3. Jak wyjść z Friendzone w 3 dni →

2 komentarze - Jak powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba?

 1. Bartosz pisze:

  Twoich książek jest mało czy bedą jeszcze książki za taką podobną cenee bo bardzo mi sie podobają dużo przekazanej wiedzyy

  Może jeszcze napiszesz jakies książki np o zagadaniu albo budowaniu emocji bo serio fajnie sie psychologie kobiet czyta oraz twoje artykułyy💝💝prosiłbym o jeszcze jakies wartosciowe książkii

  1. Bartek Dadok pisze:

   Narazie nie mam w planach kolejnych książek. Mam natomiast kilka kursów online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *