Jak rozmawiać z kobietą? - 11 zasad z przykładami - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Jak rozmawiać z kobietą? – 11 zasad z przykładami

1. Bądź obiektywny, słuchaj i zrozum

Wielu facetów ma bardzo wiele różnych poglądów i racji. Bardzo wielu uważa, że ich racje są właściwe. Nie ma nic złego w tym by mieć własne zdanie, ale jeśli zależy Ci na rozmowie z kobietą, która będzie ciekawa i atrakcyjna, to powinieneś starać się być jak najbardziej obiektywnym.

Jeśli będziesz potrafił być obiektywny i szanować różne poglądy, to kobiety będą Ci ufały i chętnie rozmawiały na wiele tematów. Poniżej umieszczam film kiedy rozmawiam z kobietami (ukryty dyktafon).

Jak widzisz, dziewczyny te nie boją się mówić mi o swoich poglądach, doświadczeniach, nawet tych bardzo osobistych i erotycznych, właśnie dlatego, że ich nie oceniam. Nie traktuje kobiet w kategoriach dziwka/święta, nie wkładam kobiet do szufladek, nie oceniam. Staram się poznawać kobietę i zrozumieć jej świat.

One to czują, czują, że jestem normalny i że mogą rozmawiać ze mną o wszystkim, a ja to zaakceptuję. To sprawia, że mogę spędzić z dziewczyną nawet 8 godzin na randce i ciągle gadać, mam masę tematów do rozmów. Jest tak dlatego, bo jestem szczerze ciekawy dziewczyny, bez względu na to jaki ma światopogląd. I to właśnie bardzo ważny element. Jeśli potrafisz być obiektywny rozmowa idzie dużo łatwiej.

W tym punkcie poruszę jeszcze jeden ważny wątek.

Unikaj tematów przez które łatwo się pokłócić. Jeśli wyznajesz zasady, np. jakieś sekcji politycznej lub jesteś bardzo religijny, to lepiej unikaj takich tematów podczas rozmowy z kobietą, szczególnie na początku znajomości. No chyba, że zależy Ci na tym, aby kobieta miała takie same poglądy jak Ty i chcesz szybko odsiać dziewczyny, które mają inne poglądy, wtedy mów otwarcie o swoim spojrzeniu na świat.

Jeśli jednak zależy Ci aby poderwać dziewczynę i nie zależy Ci aby ona miała takie same poglądy jak Ty, to unikaj ciężkich tematów przez które łatwo o spory i kłótnie. Religia, polityka, wegetarianizm, pozwolenia na broń, kara śmierci, feminizm, LGBT – to nie są tematy na randkę i rozmowę z kobietą, a  szczególnie na początku. Od tych tematów wiedzie prosta droga do różnicy poglądów i kłótni.

2. Łap się tego czego się da

Na początku w rozmowie z kobietą bardzo często będzie odrobinę sztywno i nie będzie punktu zaczepienia w rozmowie. Jeśli chcesz atrakcyjne rozmawiać z kobietą to powinieneś chwytać się czego tylko się da. Jeśli dziewczyna jest unikalnie ubrana, ma ciekawą biżuterię, niesie w ręku książkę, ma cokolwiek szczególnego, to koniecznie porusz ten temat.

Pewnego wieczoru poszedłem z przyjacielem do baru poznać nowe osoby. Zagadałem do dwóch kobiet, które piły sobie drinka, a po chwili dołączył mój przyjaciel i zaczął rozmawiać z drugą dziewczyną. Słyszałem (kątem ucha), że dziewczyna powiedziała mojemu koledze, że studiuje język francuski.

Tak się składa, że mój kolega dość dobrze zna francuski i zamiast trzymać się tego tematu: powiedzieć coś w tym języku, pośmiać się, itd. To on nagle zmienił temat, po czym rozmowa całkiem „siadła”. Później kiedy zapytałem go dlaczego nie podjął tego tematu, powiedział, że zupełnie nie pomyślał…

Rada łap się czego się da wydaje się prosta i bezużyteczna, ale widzę jak wielu facetów omija ważne wątki i nie zwraca uwagi na szczegóły.

3. Naucz się improwizować i miej miliony tematów do rozmów

Czy wiesz, że jeśli teraz uważasz, że nie masz dobrej gadki, nie wiesz jak rozmawiać z kobietą i że nie jesteś tak kreatywny jak niektórzy faceci, to możesz bardzo szybko nauczyć się improwizować i być o wiele bardziej spostrzegawczy, bystrzejszy i ciekawszy w rozmowie?

Poniżej zamieszczam ćwiczenia, które pomogą Ci rozwinąć Twoje umiejętności improwizacji.

Ćwiczenia na spontaniczność i improwizacje - KLIKNIJ TUTAJ →

1. Gry rozwijające szybkość reakcji i kreatywne myślenie (zaczerpnięte z książki „Praktyczna Improwizacja”- Michał Mącznik, Artur Król)

 • Ćwiczenie 1-  Alfabetyczne zdania

Zagraj z drugą osobą w grę, która polega na tym, aby kolejne mówione zdania zaczynały się na kolejne litery alfabetu. Przykład z Darkiem i Kasią:

Darek: Ależ się dzisiaj zmęczyłem…

Kasia: Błagam nie narzekaj, też jestem zmęczona

Darek: Całkiem fajnie, że możemy razem, zmęczeni, spędzić ten dzień i się relaksować

Kasia:  Dobra, dobra, już wiem co masz na myśli…

Darek: Eee tam, daj spokój, myślałem tylko, że zrobisz mi masaż, a Ty sobie wyobrażasz nie wiadomo co… 🙂

Kasia: Fajne masz wytłumaczenie, zależy Ci tylko na jednym 🙂

Darek: Goło i wesoło z Tobą jest 😉

Kasia: Hamuj się świntuchu…

Darek: I chodź już do mnie, bo muszę coś Ci pokazać ciekawego…

 • Ćwiczenie 2 – Po jednym słowie

Zaproś znajomych i zagrajcie w grę, taką, że każda osoba może powiedzieć tylko jedno słowo w kolejce. Ciąg tych słów musi mieć sens, tak żeby stworzyć ciekawą historię. Czyli siadacie sobie w kółku i jeden z Was mówi jakieś słowo, druga osoba drugie i tak w kółko. Starajcie stworzyć z tego ciekawą historię.

 • Ćwiczenie 3- Lista słów

Wybierz w myślach liczbę od 1 do 20. Nie możesz jej zmienić. Teraz poniżej zobacz jakie słowa są pod Twoją wybraną cyfrą. Następnie kiedy z pierwszą napotkaną osobą, z którą będziesz rozmawiał skieruj rozmowę tak, żeby użyć tych 3 słów w różnych zdaniach.

 1. Klawiatura, butelka, sok
 2. Roleta, Lampa, pendrive
 3. Powerbank, klej, słuchawki
 4. Krzesło, kamera, pufa
 5. Deska, żarówka, tło
 6. Dywan, Farba, Wi-F
 7. Książka, głośnik, cytryna
 8. Zegarek, Otwieracz, Lody
 9. Pudełko, laptop, odkurzacz
 10. Wędka, Radio, Telefon
 11. Przedłużacz, żaba, ananas
 12. Meksyk, Klub, Rozmowa
 13. Sufit, Dziecko, Władca Pierścieni
 14. Sztuczka, Okno, Jabłko
 15. Piec, Pies, Oczko wodne
 16. Trawa, Żelazko, Pole
 17. Waga, Drabina, Fotel
 18. Bokserki, Maść, Winogrono
 19. Galeria handlowa, Żurek, Plaża
 20. Mieszkanie, Olejek, Pomost

2. Nie myśl, nie projektuj, nie planuj – bądź tu i teraz.

Rozmowa zawsze będzie kiepsko szła, kiedy będziesz zbyt dużo myślał. Kiedy uda Ci się być TU I TERAZ, to będziesz dużo bardziej spontaniczny. Ważne jest, żebyś zastosował się do punktu, w którym omówiłem strach przed podejściem, ponieważ, to właśnie stres, strach, często sprawiają, że nie potrafimy wyluzować i zbyt dużo myślimy.

Im bardziej będziesz tu i teraz, im mniej będziesz myślał, tym Twoja kreatywność będzie lepiej pracowała.

3. Bądź uważny

Czy miałeś kiedyś tak, że brakowało Ci tematów do rozmów? No właśnie…

To dlatego, że nie skupiłeś się na obserwowaniu otoczenia i drugiej osoby. Kiedy rozmawiasz z kobietą, to skup się na słuchaniu i obserwowaniu jej oraz otoczenia, skup się tak mocno, jakby od tego zależało Twoje życie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile tematów znajdziesz do rozmowy.

Nagle zauważysz, że ona ma ciekawą biżuterię, że jej skarpetki są w ciekawe wzorki, że obok Was, akurat jest sex shop itp. Skup się, bądź uważny, słuchaj jej, obserwuj ją, rozejrzyj się wokół siebie, a rozmowa będzie bogata w różne wątki i nabierze niesamowitej energii.

A jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o improwizacji oraz skutecznej rozmowie z kobietami to zachęcam Cię do odebrania bezpłatnej książki „psychologia kobiet”.  To 144 strony konkretnej i sprawdzonej w praktyce wiedzy.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT!

KSIĄŻKA „PSYCHOLOGIA KOBIET” – TERAZ PROMOCJA DARMOWA WYSYŁKA


Odbierz książkę [Darmowa wysyłka] ›

4. Obejrzyj popularne seriale

Jakiś czas temu natknąłem się na badania, że rozmowa o serialach bardzo łączy ludzi na randkach. Dlatego koniecznie obejrzyj po kilkanaście odcinków najbardziej popularnych seriali, a będziesz miał o czym rozmawiać z kobietą. Jeśli uderzysz w temat serialu, który kobieta oglądała i lubi, to właśnie otwiera się przed Tobą studnia tematów o wszystkim.

Bo od rozmowy o bohaterach seriali można gładko przejść do historii ze swojego życia oraz rozmów o relacjach pomiędzy ludźmi.

Prawie każdy zna: Grę o tron, Breaking Bad, House of Card, Dom z papieru, i tym podobne seriale. To mega popularne produkcje, które warto mniej więcej znać, bo prawie każdy je oglądał.

Tu nie chodzi o to, żebyś tracił pół życia oglądając każdy odcinek, chodzi o to, żeby znać mniej więcej fabułę i pamiętać kilka scen o których będziesz później mógł porozmawiać.

5. Miej własne pasje

Lubisz coś robić, pasjonujesz się czymś? To świetnie. Nawet jeśli są to szachy, to facet, który ma pasje, ma najczęściej o czym rozmawiać z kobietą. Ostatnio moim kursantem był szachista, który jeździł na turnieje po różnych miastach i krajach. Miał tyle opowieści, że w głowie się nie mieści. Był bardzo ciekawą osobą, a sam uważał, że jego życie jest nudne.

Pasje sprawiają, że często poznaje się różne osoby, wychodzi się z domu, a to generuje ogromną ilość ciekawych historii z życia. Jestem pewien, że Twoje życie również ma lub miało ciekawe momenty, o których warto opowiedzieć kobiecie z którą się spotkasz.

6. Bądź ciekawy świata

Jesteś na rodzinnym spotkaniu i obok siedzi wujek, którego nie widziałeś 10 lat? Nie traktuj go jak powietrze, zacznij z nim rozmawiać, każdy ma coś do opowiedzenia. Ostatnio na jednym takim spotkaniu poznałem wujka, który pracuje w stadninie konnej, opowiedział mi tyle o koniach, że kiedy umówię się w przyszłości na randkę z dziewczyną, która kocha konie, to będzie myślała, że konie to całe moje życie.

Często zwykli ludzie, których wszyscy ignorują, bo nie maja na sobie super ciuchów i drogich aut, są piekielnie ciekawi i mają ogromną wiedzę na jakimś poletku. Nie ignoruj ich, a zamiast tego pytaj i dopytuj. Gwarantuje, że każda taka rozmowa w przyszłości Ci zapunktuje.

7. Jeśli stać Cię to odwiedź kilka miejsc na świecie aby mieć o czym rozmawiać z kobietą

Masz trochę pieniędzy? Odwiedź kilka miejsc poza Polską, zdobędziesz więcej doświadczeń i poznasz nowych ludzi. A dodatkowo będziesz mógł zrobić sobie zdjęcia i uatrakcyjnić swój profil randkowy lub facebookowy.

Ja z każdej wycieczki przywożę fajne zdjęcie, które mogę potem na randce wykorzystać, pokazując je kobiecie i opowiadając historie z tej wycieczki.

Na każdej wycieczce mam ze sobą dobry aparat i poświęcam jeden dzień na poszukanie dobrego miejsca do zdjęcia. Wielokrotnie mi się to opłaciło.

8. Rozmawiaj o jedzeniu

Każdy lubi jeść. To świetny temat do rozmów i nigdy nie prowadzi do kłótni. Masz swoje ulubione potrawy, lubisz gotować, mów o tym i pytaj się kobiety co ona lubi. Rozmowa o jedzeniu to rozmowa o przyjemnościach. Często też jedzenie kojarzy się z seksem i łatwo o pewne aluzje 😉

9. Rozmawiaj o pracy

Praca to ważny element większość ludzi i warto poruszyć ten temat, opowiadając o swojej pracy w ciekawy sposób. Jeśli choć trochę lubisz swoją pracę, to mów o niej pozytywnie. Opowiedz o sytuacjach ze swojej pracy, które Ci się przytrafiły i były ciekawe. Podam Ci teraz przykład jak można opowiedzieć o swojej pracy dobrze i źle:

Przykład jak nie rozmawiać z kobietą o pracy:

Dziewczyna Czym się zajmujesz?

Facet – Jestem programistą

Przykład jak rozmawiać z kobietą:

Dziewczyna – Czym się zajmujesz?

FacetSprawiam, że ludzie nie muszą wykonywać nudnych prac i mogą skupić się na ważniejszych rzeczach. Programuje i robię tak, że nudne prace same się wykonują. Kocham tę robotę i jeśli istnieje coś takiego jak powołanie, to ja właśnie je czuję. Oprócz tego czasami dzieją się w mojej pracy takie rzeczy, że głowa mała, np. dzisiaj… (pauza), albo lepiej tego nie będę ci opowiadał… 🙂  (pauza) Wiesz… większość osób uważa, że programista to osoba, która siedzi w małym, zaśmieconym pokoju, klepie kod i nie ma kontaktu z innymi, takie większość osób, ma wyobrażenie o programistach. Podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna (tutaj opowiadasz o pracy zespołowej, swoich różnych przygodach w pracy programisty).

10. Naucz się rozmawiać z kobietą mając uśmiech na twarzy

Nawet największe głupoty, powiedziane z lekkim uśmiechem na twarzy będą pozytywnie odebrane przez kobiety. Unikaj poważnych wywodów i poważnych tematów. Rozmowa z kobietą jest najbardziej ciekawa i skuteczna, kiedy zza słów wypływa pogodna atmosfera i uśmiech.

Kiedy przyjdzie Ci żart do głowy, powiedz go. Uśmiechaj się. Nie bądź gburem. Osoby szczęśliwe, uśmiechają się. Osoby szczęśliwe są bardziej atrakcyjne dla innych.

11. Nie zepsuj wszystkiego poprzez dowalanie się

W jednej z rozmów na początku filmu dziewczyna mówi, że jeden facet się do niej dowalał. To zawsze psuje całą wibrację i rozmowę  z kobietą. Możesz być świetnym mówcą, ale kiedy będziesz nachalny, to wszystko co zbudowałeś w rozmowie rozsypie się jak domek z kart. Dotykaj kobiety tylko wtedy kiedy są Tobą mocno zainteresowane, a będziesz pewny, że nie odbierze Cię ona za nachalnego palanta.

Sprawdź też inne artykuły:

 1. 12 zasad udanej pierwszej randki →
 2. Jak być o 400% bardziej atrakcyjnym? →
 3. Jak podniecić kobietę i sprawić aby o Tobie myślała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *