Odpowiedź | p. Jakub Chuptyś (Gargamel Vlogs) | TRENERZY I SZKOŁY UWODZENIA

Tutaj jest link do mojej odpowiedzi bezpośrednio na platformie Youtube, pod filmem prowadzę dyskusję z moimi widzami, więc jeśli chcesz zobaczyć co inni sądzą na temat filmu lub chcesz sam skomentować, to zapraszam.

Moja odpowiedź na Youtube wraz z komentarzami →

WERSJA TEKSTOWA

Do napisania tego artykułu zmotywował mnie film Pana Jakuba Chuptysia, w którym krytykuje on trenerów uwodzenia, szkoły uwodzenia oraz stosowanie metod podrywu. Zanim obejrzysz moją odpowiedź do jego filmu polecam Ci obejrzeć najpierw jego film, poniżej wstawiam link:

Krytyka uwodzenia- Jakub Chuptyś (Gargamel Vlogs) →

Obejrzałem cały film p. Jakuba i wypisałem sobie punkty z którymi się nie zgadzam oraz punkty z którymi się zgadzam. Zacznę od tego z czym się nie zgadzam, następnie opowiem z czym się zgadzam oraz czego mi brakowało. Zaczynajmy.

1. Najbardziej ukuło mnie to, ze Pan Jakub w omawianym filmie nazywa facetów, którzy szukają informacji na temat tego o czym rozmawiać z kobietami – frajerami. Uważam, że to nie fair i bardzo krzywdzące. Każdy ma prawo szukać sobie informacji na tematy jakie go interesują i nie nikt nie ma prawa tego oceniać. Jeśli ktoś nie wie co mówić do kobiet, to szuka takich informacji, nie ma w tym nic złego.

Tak samo jak są osoby, które szukają informacji w Internecie, jak naprawić kran, tak samo inne osoby szukają informacji na temat tego: co mówić do kobiet. Dodatkowo warto zaznaczyć, że żyjemy w kulturze, w której to do faceta należy obowiązek wykonania pierwszego kroku w kierunku kobiety. To sprawia, że obowiązek prowadzenia rozmowy podczas podrywu spada na mężczyznę – to on musi prowadzić rozmowę. Skąd ma wiedzieć jak to robić, skoro nie ma w szkole lekcji na temat ciekawego opowiadania, prowadzenia interesującej rozmowy oraz zachowaniach atrakcyjnych dla płci przeciwnej.

Gdyby kultura była taka, że kobieta musiałaby podrywać faceta (były takie momenty w historii) to kobieta musiałaby uczyć się jak rozmawiać z facetem, a to facet byłby bierny i zdystansowany. Dlatego bardzo kłuje mnie to, jak Pan Jakub oraz osoby w komentarzach nazywają facetów, którzy mają problem że znalezieniem sobie dziewczyny takiej jaka im się podoba – „frajerami”- to nie fair.

2. Chodzi tylko o wyniki i o seks- Według mnie to uogólnienie. Ja sam prowadzę blog o uwodzeniu kobiet i jednocześnie mam przyklejoną łatkę trenera uwodzenia, a wiec można powiedzieć wypowiadam się w tym filmie z perspektywy trenera uwodzenia. Wiem, że w tej społeczności jest dużo bardzo toksycznych osób, które uczą jeszcze bardziej toksycznych zachowań, jednak Pan Jakub używa tutaj generalizacji.

Oczywiście wyniki są ważne, tak samo jak ktoś szuka informacji jak naprawić kran i chce go naprawić z wynikiem pozytywnym, tak samo trenerzy uwodzenia chcą, aby osoby, które nie wiedzą co mówić do kobiet, jak zagadać i potem poprowadzić rozmowę, odniosły sukces. Inną sprawą jest to, że niektórzy trenerzy chcą osiągnąć sukces za wszelką cenę, wszystkimi możliwymi sposobami. Zgadzam się, że to jest nieetyczne i powinno się głośno o tym mówić. To normalne, że komuś zależy na wyniku, nienormalne jest to, kiedy komuś zależy za wszelką cenę.

3. Bieganie za laskami i błaganie o dotyk- również tutaj widzę ogromne nieporozumienie. Zdaję sobie sprawę, że Pan Jakub mówi tak na podstawie materiałów, które widział, ale tutaj znów chcę zaznaczyć, że to znów generalizacja. Nie chcę komentować materiałów, które pokazuje Pan Jakub na filmie, bo po prostu szkoda słów i ręce opadają jak oglądam takie sceny.

Zdrowy podryw to taki, w którym nikt nikogo o nic nie blaga, ani za nikim nie biega. Zdrowy podryw polega na podejściach do kobiet z uśmiechem na twarzy w celi rozpoczęcia znajomości, to taki podryw, w którym się proponuje i daje możliwość wyboru: „albo druga osoba się zgodzi, albo nie”.

4. Szkolenie z uwodzenia to zły pomysł- tutaj znowu warto wspomnieć, że szkolenia z uwodzenia to zły pomysł, jeśli wybierze się złych trenerów. Normalne szkolenie z uwodzenia na którym nikt nie wpaja do głowy dziwnych ideologii, a na którym są omawianie techniki, metody, narzędzia rozpoczęcia rozmowy oraz to jak rozmawiać z kobietą, aby zbudować zainteresowanie, są bardzo pomocne i pozawalają kursantom poprawić jakość swoich relacji z kobietami.

Doświadczeni trenerzy podrywu pomagają zwrócić uwagę kursantom na rzeczy, których oni sami by nie zauważyli. Wielu facetów rozmawia z kobietami i nie ma pojęcia dlaczego podryw im nie idzie, a często przyczyna niepowodzeń tkwi w małych, drobnych rzeczach, do których sami dochodziliby latami.

5. Techniki, metody, narzędzia- Pan Jakub traktuje te metody jako manipulacje. Manipulacja z definicji to świadome działanie, które ma przekonać drugą osobę do realizowania celów osoby, która manipuluje.

Ten punkt jest bardzo skomplikowany. Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w kulturze w której to facet musi zrobić pierwszy krok i rozpocząć rozmowę z kobietą, która początkowo w ogóle nie jest nim zainteresowana, można by uznać, że samo rozpoczęcie rozmowy z kobietą, w celu jej poderwania, jest już manipulacją, ponieważ kobieta podrywana w większości przypadków na początku rozmowy nie jest aktywna w rozmowie i chętna do poznawania się.

Weźmy przykład bardzo atrakcyjnej kobiety, która jest na imprezie – co kilka minut zagaduje do niej kolejny facet, aż w końcu podchodzi facet, który używa techniki uwodzenia i dzięki temu ma szanse z tą dziewczyną choć chwilę porozmawiać i zaprezentować swoje atrakcyjne cechy, inni zostali odrzuceni w ciągu 15 sekund. Czy manipulacja, której użył ten facet, aby porozmawiać z dziewczyną i dać szanse się poznać, jest nieetyczna?

Bardzo trudno odnieść mi się do tego punktu. Pan Jakub stawia bardzo proste założenie: „Jeśli robisz coś aby kobieta Cię polubiła, używasz technik, jakichś sposobów i robisz to świadomie, to manipulujesz”. Ja uważam, że ten temat jest bardziej skomplikowany i trzeba wziąć pod uwagę większą ilość czynników. Na przykład właśnie to, że żyjemy w kulturze w której do faceta należy pierwszy krok, to na barkach facetów leży obowiązek podejścia i rozpoczęcia rozmowy, oprócz tego trzeba również uwzględnić to jakie oczekiwania dotyczące znajomości ma kobieta podrywana: czy szuka ona sobie związku i długiej relacji z facetem, czy może krótkiej przygody.

Uważam, że jeśli weźmie się pod uwagę i uszanuje to czego dana kobieta chce i jednocześnie użyje technik, które mają pomóc nawiązać więź, to jest to zdrowe oraz normalne, nawet jeśli świadomie użyje się technik. Chętnie drodzy czytelnicy podejmę z Wami dyskusję na temat tego punktu i poznam inne punkty widzenia. Dlatego napisz mi co uważasz na temat etyki, świadomego wykorzystywania technik psychologii, aby doprowadzić do osiągnięcia celu, którego dwie osoby chcą.gm

6. Trenerzy uwodzenia są zranieni, zdradzają i się mszczą. Według mnie to kolejna generalizacja. Mogę mówić tylko za siebie, jestem trenerem uwodzenia dlatego, ze kiedyś nie potrafiłem zagadać do dziewczyny, nie widziałem co mówić i doświadczałem samotności. Nie zostałem zraniony, po prostu nie mogłem znaleźć sobie dziewczyny. Myślę, że są trenerzy zranieni i wprowadzający toksyczne ideologie oraz trenerzy niezranieni, którzy uczą lepszej komunikacji i nie zarażają dziwnymi ideologiami.

Przyznam szczerze, że sam dałem się wciągnąć w te toksyczne ideologie trafiając na materiały o uwodzeniu i zajęło dużo czasu zanim zacząłem widzieć zdrową stronę relacji damsko-męskich, wstydzę się tego, że kiedyś myślałem podobnie i uważam, że materiał taki jak Pana Jakuba są bardzo korzystne dla całej branży uwodzenia, ponieważ ten materiał pokazuje negatywne i toksyczne strony społeczności uwodzenia.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT

KSIĄŻKA ZA DARMO

 

CHCĘ KSIĄŻKĘ ZA DARMO ›

 

7. Koncepcja samca alfa. Pan Jakub bardzo skrytykował „bycie samcem alfa”. Tutaj znów chciałbym zaznaczyć, że temat „bycie samcem alfa” jest bardziej skomplikowany. A to dlatego, że badania naukowe pokazują, że my ludzie, homo sapiens, jesteśmy gatunkiem hierarchicznym . Bez względu na to jaką mamy ideologie, kulturę, jeśli znajdujemy się w grupie ludzi, to w tej grupie ustalana jest hierarchia poszczególna osób, na podświadomym poziomie.

To znaczy, że jedna osoba w grupie będzie umiejscowiona przez innych niżej na drabinie hierarchii, a inna wyżej. To właśnie określone zachowania: wysokostatusowe oraz niskostatusowe mają wpływ na to, gdzie na drabinie hierarchii dana osoba będzie umiejscowiona. Bardzo upraszczając temat drabiny statusowej, zachowania wysokostatusowe to te właśnie „typu samiec alfa”, niskostatusowe „typu samiec beta”. Dodatkowo są badania, które pozwalają z wysokim prawdopodobieństwem twierdzić, że kobiety, które zdradzają swoich facetów z mężczyznami, które mają bardzo dużo zachowań wysokostatusowych, mają większe szanse zajścia w ciąże, niż z facetami, którzy mają zachowania niskostatusowe.

Są też informacje to tym, że wysoki status jest atrakcyjny dla kobiet , a niski mniej atrakcyjny – to są fakty i one każą nam trenerom twierdzić, że zachowania „samca alfa” pomagają zbudować atrakcyjność i zainteresować kobietę. Oczywiście tutaj znowu ważne są granice. Jeśli będziemy ciągle zachowywali się jak „samiec alfa” to tak naprawdę nie będziemy mogli tworzyć zdrowych, długich relacji, ponieważ zdrowe relacje wymagają zachowań niskostatusowych i bycia uległym.

Jednak bycie „samcem alfa” podczas pierwszych chwil poznawania kobiet bardzo sprzyja skutecznemu podrywowi. W tym punkcie chciałbym zaznaczyć też, że wielu facetów, jak i również trenerów bardzo źle rozumie co to znaczy mieć zachowania „typu samiec alfa” i przez to potem ogląda się wiele toksycznych materiałów, które z resztą Pan Jakub przywołał w swoim filmie. O zachowaniach wysko i nisko statusowych będę w przyszłości pisał na blogu, ponieważ jest to bardzo szeroki i skomplikowany temat.

8. Opisy marketingowe- opisy produktów, kłamstwa, marketing. Opisywanie swojego produktu za pomocą języka korzyści zwiększa sprzedaż. Oczywiście uważam, że należy zachować granice i to nieetyczne obiecywać czegoś co jest niemożliwe do wykonania.

Tutaj można znów dyskutować o etyce pisania o swoim produkcie w pochlebny sposób, ale wtedy warto wspomnieć o  tym, że większość firm, ze wszystkich branż, stosuje marketingowe triki aby sprzedać swoje produkty. Należy pamiętać, że kupując produkt przez Internet zawsze przysługuje nam gwarancja zwrotu pieniędzy. Jeśli produkt nie jest zgodny z opisem to należy nam się zwrot pieniędzy.

9. Jeśli będziesz dobry z kobietami to Twoje życie się zmieni. Oczywiście, że się zmieni. Bo umiejętności miękkie mają wpływ na wiele aspektów w życiu. Jeśli rozwinąłeś w sobie większą empatię, potrafisz przewidywać co kobiety czują i co w danej chwili warto powiedzieć, to jednocześnie lepiej rozumiesz innych ludzi. Jeśli jesteś sprzedawcą to lepiej sprzedajesz, jeśli masz stanowisko kierownicze to potrafisz skuteczniej dotrzeć do ludzi. Oczywiście możesz te umiejętności zdobyć w inny sposób, np. poprzez ciągłe przebywanie w różnych grupach ludzi, ale to nie jest prawda, że Twoje życie się nie zmieni, kiedy będziesz  miał lekkość w zainteresowaniu sobą kobiet.

Z CZYM SIĘ ZGADZAM:

– Nie to znaczy nie. Jeśli kobieta czegoś nie chce, to po prostu tego nie chce i należy to uszanować. Oczywiście to nie znaczy, że jeśli kobieta mówi nie to masz się załamać i zrezygnować. Dla kobiety po prostu może być za wcześnie na dotyk, pocałunek, seks i na razie mówi nie. Uszanuj to i z uśmiechem na twarzy kontynuuj rozmowę dalej. Ważne jest i muszę tutaj zaznaczyć, że wielu facetom się wydaje, że kiedy kobieta mówi „nie” to sama nie wie czego chce. Nawet jeśli sama nie wie czego chce, to nie znaczy nie. Nie możesz tego zignorować i naciskać. NIE to znaczy NIE, koniec kropka.

– Opory przed seksem. Jeśli kobieta ma opory przed seksem to znaczy, że nie chce uprawiać seksu i warto z nią o tym porozmawiać, a nie na siłę pokonywać opory. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z uśmiechem na twarzy zapytać o co chodzi, że ma opory przed seksem. Jeśli nadal nie chce, to odpuść, zachowaj się z klasą. Może ona potrzebuje czasu, może potrzebuje większej ilości randek, spotkań.

Czego mi brakowało w filmie o uwodzeniu:

Nachalny dotyk, stalking, naciskanie na druga osobę jest niezgodne z prawem i nieetyczne, ale warto podkreślić, że bycie bardzo miłym i przesadzanie w drugą stronę czyli zbytnia uległość, bycie na początku rozmowy z kobietą nadmiernie troskliwym, miłym,  nie jest atrakcyjne dla kobiet i może przeszkadzać w znalezieniu sobie atrakcyjnej dziewczyny.

Oczywiście można to łączyć i być podczas rozmowy zabawnym, troszkę aroganckim i jednocześnie miłym, takie połączenie będzie dawało największe sukcesy. Boję się, że pod wpływem materiału Pana Jakuba wielu facetów popadnie ze skrajności w skrajność, choć ta druga skrajność (czyli bycie zbyt uległym) jest oczywiście dużo zdrowszą skrajnością.

– My, faceci i kobiety gramy do jednej bramki. Nie potrzebujemy prowadzić żadnych wojen. Jeśli facet rozwija umiejętności miękkie i potrafi zgrabnie podrywać kobiety, to cały proces poznawania się jest przyjemny i komfortowy dla obu stron. Atrakcyjny facet nie musi naciskać i nikogo do niczego przekonywać, kiedy kobieta nie czuje się naciskana, kiedy czuje się komfortowo, to zaczyna bardziej angażować się w rozmowę i cała znajomość, wspólnie spędzony czas, jest po prostu przyjemnością.

– Tego, że podejście do kobiety i okazanie swojego zainteresowania w ciągu dnia, na ulicy, gdziekolwiek to nie jest nic złego. Kobieta może się uśmiechnąć i pójść na kawę lub odmówić. Nie ma w tym nic złego, a większość kobiet poczuje się miło słysząc komplement idąc do pracy lub z pracy.

– Facet, który zdobył zaawansowane umiejętności komunikacji międzyludzkiej ma szanse zdobyć kobietę zjawiskowo pięknej urody. Część facetów marzy o kobiecie, która ma nie tylko fajną osobowość, ale do tego jeszcze piękne ciało. Przeciętny facet ma praktycznie zerowe szanse na poderwanie kobiety która jest codziennie oblegana przez wielu facetów.Pamiętaj, że komentujesz całkowicie anonimowo!

4 thoughts on “Odpowiedź | p. Jakub Chuptyś (Gargamel Vlogs) | TRENERZY I SZKOŁY UWODZENIA”

  1. Bardzo merytoryczna i wartościowa odpowiedź. Cieszę się, że jest taka osoba jak Ty na rynku i potrafi tak mądrze podejść do tematu.

  2. Doceniam Twoje spokojne podejscie do filmu gargamela, widziałem inne odpowiedzi i widziałem ciągle emocjonalne przemowy. Ty traktujesz Gargamela z szacunkiem i odnosisz się do konkretnych argumentów, szacun. Dodatkowo czytałem Twoje dyskusje w komentarzach na youtube i podziwiam zasób wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *