PUA to sk*rwiele i gwałciciele? - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

PUA to sk*rwiele i gwałciciele?

Trenerzy uwodzenia to gwałciciele? Faceci, którzy uczą się podrywu to żałosne jednostki, które krzywdzą kobiety?

Ostatnio bardzo wiele osób krytykuję naukę podrywu. Wiele osób, krytykuje także PUA i facetów, którzy uczą się technik podrywu.

PUA – Pickup Artist- artysta podrywu, ktoś kto zna techniki podrywu, poznaje kobiety

Słowo PUA i emocje

Zauważyłem, że ludzie emocjonują się i reagują automatycznie na różne definicje. W różnych dyskusjach ma temat relacji damsko-męskich zauważyłem, że słowa: PUA, podryw, uwodzenie, techniki podrywu, podejście do kobiety, budzą u internautów negatywne emocje.

Jeśli tylko zmieni się nazewnictwo i powie się: nauka relacji, zagadanie do kobiety w kolejce w sklepie, chęć poznania dziewczyny, to internauci reagują dużo mniej emocjonalnie.

Wszystko dlatego, że słowa, które kojarzą się z podrywaniem wielu kobiet są społecznie złe, a te które mają na celu poznanie jednej, wyjątkowej dziewczyny są okej. Podejście do kobiety w sklepie, w kolejce jest dobre (liczba pojedyncza), a podejścia do kobiet na ulicy (liczba mnoga) już są złe.

Kultura w Polsce jest monogamiczna, tworzenie rodziny, posiadanie dzieci, jest w Polsce czymś standardowym. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że na świecie są różne kultury, są kultury w których jedna kobieta ma kilku facetów i odwrotnie. Dla tamtych kultur nasz monogamiczny model jest czymś bardzo dziwnym. Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi, nie wiadomo czy model monogamiczny jest lepszy niż poligamiczny i odwrotnie. Jeśli wybrałeś swój model to świetnie, ale weź pod uwagę, że ktoś może mieć inny i nie ma w tym nic złego.

Problem w tym, że ludzie myślą bardzo płytko. Uważają, że ich spojrzenie na świat i postrzeganie związków jest właściwe. Nie mogą zrozumieć, że mogą być inne opcje. Przeciętna osoba czuje się ekspertem relacji i komunikacji międzyludzkiej i myśli, że wszystko wie. Bardzo często spotykam facetów wymądrzających się na temat kobiet mimo, że w życiu mieli 1-3 dziewczyn.

I własnie tak dzieje się z PUA. Każdy kto jest PUA będzie społecznie obrzucany błotem przez osoby, które wierzą, że ich pogląd na świat jest jedyny i prawdziwy. Te osoby uważają też, że każdy PUA krzywdzi kobiety, gwałci, molestuje, wykorzystuje. Te osoby nie mogą uwierzyć w to, że jakaś kobieta godzi się na seks z PUA, mimo, że PUA prosto i bezpośrednio mówi, że na tym etapie swojego życia nie szuka stałej relacji.

Na dodatek kobieta, która idzie z PUA do łóżka, mając świadomość tego, że ta znajomość będzie luźna, jest postrzegana społecznie jako dziwka. W naszej kulturze przygodny seks jest czymś złym, wiele osób mówi, że: „uważam, że kiedy dwoje osób chce tylko seksu, to wszystko jest okej”, ale równocześnie przylepia dziewczynie łatkę dziwka, a facetowi łatkę podrywacz i ruchacz.

Podział relacji damsko-męskich

W tym momencie muszę zwrócić uwagę jeszcze na ważną rzecz. Zauważ drogi czytelniku, że relacje damsko-męskie dzielą się na luźne i stałe. Zauważ, że prawie każda osoba uważa coś stałego jako bardziej wartościowego, a coś luźnego jako szkodliwego. To tak samo jak z żywnością naturalną i sztuczną. Od dawna wiadomo, że niektóre produkty sztucznie są lepsze niż te naturalne. Jednak i tak 90 % ludzi powie, że wszystko co naturalne jest lepsze, wbrew opinii nowoczesnej nauki. Dla większość osób słowo naturalne i stabilne jest lepsze niż sztuczne i luźne.

Jednak luźne relacje nie są niczym złym i PUA, którzy szukają kobiet, które również szukają tylko seksu, nie robią niczego złego i po prostu realizują swoje oczekiwania i fantazje. Oczywiście znajdą się PUA, którzy kombinują, przeginają, wykorzystują, molestują, ale faceci, którzy krzywdzą kobiety znajdą się w każdej branży. W fabryce czekolady, w której pracuje 500 osób, również znajdzie się kilku facetów, którzy są zdolni do molestowania.

Normalni faceci nie mają zamiaru nikogo krzywdzić. Większość facetów szuka sobie po prostu dziewczyny, a część, czyli PUA, podrywają masowo kobiety i tworzą wiele luźnych relacji, nie krzywdząc przy tym innych.

A więc czy PUA to skurwiele i gwałciciele? NIE, PUA, to normalni faceci, którzy posiadają zdolność empatii i tak samo jak inni, są wrażliwi na krzywdę innych.

Ciekawostka!

Jeśli normalny facet, który przeciętnie wygląda, spotyka się z kobietami, tworzy luźne relacje i korzysta z życia to jest społecznie postrzegany jako podrywacz i jest negatywnie odbierany. Jeśli to samo robi gwiazda, celebryta, to nikomu to nie przeszkadza. Widziałeś kiedyś aby sławny muzyk, który na dodatek ciągle chodzi naćpany, był społecznie obrzucany błotem za swoje czyny?

Właśnie tak działa społeczeństwo. Bardzo płytko myśli, szybko ocenia, jest pełne niespójności oraz podwójnych standardów.

Uczenie się podrywu to żałosne i desperackie zajęcie

Takie zdanie o facetach uczących się podrywu posiada przeciętna osoba.  Przecież skoro ktoś podchodzi do kobiet i uczy się technik uwodzenia, to musi być to jakiś nieudacznik, któremu nie idzie w życiu. Takim tokiem rozumowania podąża wiele osób.

Zacznijmy od tego, że nauka podrywu to po prostu umiejętność. Taka sama jak umiejętność programowania, znajomość języka obcego lub historii starożytnej.

Umiejętność podrywania to umiejętność bardzo rzadka w naszym społeczeństwie. Wymaga ona ogromnego wyczucia, kalibracji oraz wiedzy na temat psychologii. To złożona umiejętność.

Większość facetów jej nie posiada i dlatego większość facetów poznaje swoją wybrankę zupełnym przypadkiem. Mało który facet potrafi podejść do obcej kobiety i ją zainteresować swoją osobowością. Większość związków powstaje dzięki dużej tolerancji kobiety na błędy i głupoty, które popełnia facet podczas spotkania.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT!

KSIĄŻKA „PSYCHOLOGIA KOBIET” – TERAZ PROMOCJA DARMOWA WYSYŁKA


Odbierz książkę [Darmowa wysyłka] ›

Bardzo rzadko jest tak, że facet na randce jest charyzmatyczny i dziewczyna jest zauroczona jego osobowością tak, że po spotkaniu ciągle o nim myśli.

Nikt nie ma problemu z tym, że ktoś siedzi przed książką i uczy się języka, zamiast robić to naturalnie rozmawiając z obcokrajowcem. Nikt nie wkurza się, że ktoś korzysta z rad trenera na siłowni i nie podnosi ciężarów intuicyjnie. Za to wielu wkurza się, że ktoś korzysta z technik podrywu i się uczy.

Dlatego właśnie kiedy idę z przepiękną, seksownie ubraną kobietą, główną ulicą swojego miasta i widzę jak faceci i kobiety skanują moją dziewczynę i mnie, to wkurzam się na ich obłudę.

Wiem, że większość facetów chciałoby mieć atrakcyjną dziewczynę u boku i skanują moją dziewczynę z zazdrością, jednocześnie w Internecie bardzo żywo krytykują techniki podrywu. Uważają, że te techniki są dla życiowych przegrywów, ładna kobieta nigdy by się nimi nie zainteresowała, nie dlatego, że nie mają ciekawego wnętrza, ale dlatego, że nie znają technik podrywu.

Techniki podrywu to furtka do kobiet, które są rozchwytywane przez innych facetów. Umiejętność uwodzenia to umiejętność prezentowania siebie w atrakcyjny dla kobiet sposób. Uwodzenie polega na nie byciu sobą.

Ci faceci, którzy krytykują PUA, najczęściej są sobą w relacjach damsko-męskich, prowadzą nudne i żałosne rozmowy z kobietami. Dlatego, że są sobą, zostają odrzucani po 15 sekundach rozmowy.

Atrakcyjne i rozchwytywane kobiety nie wybaczają błędów, tak jak kobiety średnio atrakcyjne. Czasami jedno głupie słowo, głupota, którą się powie bardzo atrakcyjnej dziewczynie, niszczy szanse na poderwanie jej.

To dlatego większość facetów poznaje kobiety w pracy, szkole, studiach, szkole języka obcego, wolontariacie. Tam spędzają oni z kobietami bardzo dużo czasu i kobiety te są bardziej skłonne zaakceptować ich słabe umiejętności rozmowy.

Jeśli facet spędza z kobietą 200 dni w ciągu roku, w pracy z kobietą, to znajdzie się kilka takich dni, w których będzie ona miała słabszy dzień i zgodzi się na wiele rzeczy, na które normalnie by się nie zgodziła. Wystarczy wtedy być, okazywać swoje zainteresowanie i czekać na gorszy dzień kobiety. Niestety właśnie tak powstaje bardzo wiele związków.

Jeśli potrafisz podejść w barze do trzeźwej kobiety, zagadać do niej, zainteresować ją za pomocą swojej charyzmy, technik podrywu, zachowań, które wcześniej wielokrotnie przećwiczyłeś, to jesteś facetem z bardzo rzadką, trudną do zdobycia i wyjątkową umiejętnością. Dzięki niej możesz poderwać bardzo atrakcyjną kobietę bez idealnego wyglądu, bez majątku na koncie. Taką kobietę na którą faceci którzy wyśmiewają technik podrywu, będą patrzyli i zazdrościli. Oczywiście umiejętność ta jest złożona, wymaga poświęcenia i mądrego treningu.

Społeczeństwo uważa, że kobiety powinno podrywać się intuicyjnie. Problem w tym, że jeśli nie masz teraz umiejętności prowadzenia ciekawej rozmowy, jeśli nie jesteś charyzmatyczny, jeśli popełniasz błędy w rozmowie, to nic Ci nie wyjdzie, jeśli będziesz podrywać intuicyjnie i będziesz sobą.

PUA desperacko biegają za kobietami

Nauka podrywu wymaga wielu prób i błędów. Aby nauczyć się właściwie zagadać i poprowadzić rozmowę z kobietą, niestety trzeba popełnić najpierw błędy i potem wyciągnąć wnioski.

Nauka nowej umiejętności, np. gry w bilarda, również wymaga dziesiątek/setek prób i błędów. Dlaczego ktoś kto uczy się grać w bilarda nie jest nazywany bilardowym desperatem?

Dlaczego facet, który uczy się podrywu jest nazywany desperatem?

No właśnie. Nie ma nic złego w nauce podrywania. Nie jest to oznaka desperacji. Między facetem, który uczy się podrywu, a facetem, który tego nie robi, jest taka różnica, że ten pierwszy nie spędza takiej ilości czasu oglądając filmy porno, a zamiast tego ćwiczy i potrafi poznać dziewczynę.

Przeciętna osoba reaguje bardzo emocjonalnie, kiedy dowiaduje się, że jakiś facet podchodzi do wielu kobiet. Od razu myśli o tej osobie negatywnie. Tymczasem ten facet poznaje kobiety zupełnie na luzie, uśmiecha się i zdobywa nowe kontakty. Umawia się z kobietami i w końcu znajduje sobie wyjątkową dziewczynę, albo tworzy luźne związki.  Nikogo nie krzywdzi i za nikim nie biega. Jeśli podoba mu się dziewczyna to idzie do niej, podchodzi i rozpoczyna rozmowę.

Podsumowanie PUA

Ja traktuje PUA i facetów którzy uczą się technik podrywu jako facetów sukcesu. Facet sukcesu to facet, który potrafi przyznać się przed sobą, że na jakimś polu życia mu nie idzie, a następnie chwyta byka za rogi i próbuje rozwiązać swój problem. Przeciętny facet nigdy nie przyzna się przed sobą, że mógłby być lepszy z kobietami, zamiast tego będzie krytykował każdą formę rozwoju i jednocześnie spędzał ogromną ilość czasu oglądając porno.

Sprawdź też inne artykuły:

  1. Jak poderwać dziewczynę w klubie 12 kroków
  2. Gdzie zabrać dziewczynę na randkę i uniknąć nieprzyjemności
  3. Jak podniecić kobietę i sprawić aby o Tobie myślała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *