Jak pokonać strach przed podejściem do kobiety? - Blog o uwodzeniu - psychologia kobiet Blog o uwodzeniu – psychologia kobiet

Jak pokonać strach przed podejściem do kobiety?

No właśnie…

Coś Cię blokuje. Pewnego rodzaju obawy, lęki, strach, hamują Cię przed zrobieniem pierwszego kroku. W tym artykule podaję receptę, która pomoże Ci przełamać strach przed podejściem do kobiety.

Zacznijmy od tego, że strach to mechanizm, który jeszcze kilka tysięcy lat temu był bardzo użyteczny, pomagał nam i ratował życie. Strach jest wpisany w nas i nasze życie, jego zadaniem jest Cię chronić. Jednak czasy się zmieniły i tygrys nie napadanie Cię podczas spaceru, nikt też nie napadnie Cię, kiedy zagadasz do kobiety w Tesco.

Strach dzisiaj, w większości przypadków nie ma sensu, ale jest zakorzeniony głęboko w nas i musimy się z tym pogodzić. Odczuwanie go jest całkowicie naturalne. Każdy ma pewien lęk przed robieniem nowych rzeczy.

Pomijając już naturalne odczuwanie stresu, muszę podkreślić również, że Polska jest krajem, w którym poznawanie się jest bardzo trudne. Na przykład, w Ameryce, zaufanie do obcej osoby idącej sobie ulicą, jest dużo większe, niż w Polsce.

Tak więc zrozumiałe jest to, że stres przed poznaniem nowej osoby w Polsce, będzie dużo większy, a samo poznawanie trudniejsze, niż innych częściach świata. To kwestia zwykłego zaufania społecznego, u nas jest ono dość niskie.

Zamiast płakać w poduszkę i narzekać, lepiej znajdźmy rozwiązania.

Sposoby na przełamanie strachu przed podejściem do kobiety:

1. Załóż, że każda kobieta jest fajna i ma w sobie coś interesującego. Wiem, że to nie do końca prawda  i sam się przekonałem, że to nieprawda dziesiątki razy (część kobiet jest nudna jak flaki z olejem), ale i tak wolę tak myśleć. Takie myślenie znacznie ułatwia poznawanie kobiet.

2. Idź do kobiety z myślą, że chcesz sprawdzić czy ona jest fajna i czy jest w Twoim typie. Takie myślenie sprawi, że nie będziesz chciał wypaść zbyt dobrze. Nie ma nic bardziej blokującego, niż chęć zrobienia dobrego wrażenia.

3. Wkuj na blachę pierwszy tekst, który będziesz na początku mówił za każdym razem. Dzięki temu wyeliminujesz myśli typu: „co ja mam jej powiedzieć”.

4. Kiedy zauważysz piękną kobietę i zaczynasz czuć obawy, wykonaj szybkie ćwiczenie. Polega ono na tym, aby „przeładować swój mózg”, chodzi o to, abyś dosłownie przestał myśleć. To ćwiczenie pozwoli Ci odciągnąć uwagę od wewnętrznych odczuć typu: „nie uda się”, „ona jest za ładna”, „oleje mnie”, a zamiast tego skupić się na świece zewnętrznym. Nie dość, że strach zniknie, to dodatkowo Twój umysł zacznie skupiać się na rzeczach zewnętrznych. Nagle zaczniesz zwracać uwagę na to, jak ona jest ubrana, jak się zachowuje i tym samym będziesz miał masę tematów do rozmów od samego początku.

Ćwiczenie:

  • Szybko wybierz przedmiot w Twoim otoczeniem i wskaż go palcem (jeśli jesteś w miejscu publicznym, to tylko na niego spójrz, nie musisz pokazywać palcem)
  • Znajdź nową nazwę dla tego przedmiotu, zupełnie odmienną niż faktycznie ma. Na przykład jeśli spojrzałeś na sklep, nazwij go zupełnie czymś innym, np. żarówką.
  • Wybieraj jak najszybciej kolejne przedmioty i zmieniaj ich nazwy
  • Rób to do momentu, w którym Twój mózg się zresetuje (poczujesz to). Zazwyczaj wystarczają 2 minuty.

Twój umysł będzie chciał sobie ułatwiać i szukać schematów. Jeśli jeden przedmiot nazwałeś żarówką, to Twój umysł podpowie Ci nazwę na kolejny przedmiot „lampa” -nie możesz do tego dopuścić. Musisz wymyślać zupełnie nowe nazwy, niezwiązane z poprzednimi – ZERO SCHEMATU.

Pamiętaj, żeby nie robić tego ćwiczenia na wyobrażonych przedmiotach tylko na tych, które akurat widzisz przed sobą. Jeśli idziesz sobie ulicą, widzisz piękną kobietę, stresujesz się, to patrzysz co masz dookoła siebie i szybko wykonujesz ćwiczenie.

Dodatkowo, nie możesz robić pauz pomiędzy przedmiotami, bo Twój umysł będzie miał czas na odpoczynek, innymi słowy, jak najszybciej wskazuj nowe przedmioty.

Zanim będziesz wykonywał ćwiczenie przed podejściem do ślicznej wybranki, to zrób je kilkanaście/kilkadziesiąt razy w domu.

5. Jeśli kilka razy skakałeś na bungee, to wiesz, że pierwszy raz jest dużo trudniejszy od kolejnego – tak działa nasza natura. Jeśli będziesz co jakiś czas podchodził sobie do kobiet, to z czasem poczujesz większy luz. Będzie Ci łatwiej. Tak jak dzikie zwierzęta można oswoić, tak i strach przed podejście do kobiety też można oswoić.

CZYTELNIKU! MAM DLA CIEBIE PREZENT!

KSIĄŻKA „PSYCHOLOGIA KOBIET” – TERAZ PROMOCJA DARMOWA WYSYŁKA


Odbierz książkę [Darmowa wysyłka] ›

Sprawdź też inne artykuły:

  1. Jak wyróżnić się spośród tysięcy facetów i mieć wiele randek przez Internet?
  2. Jak odzyskać byłą dziewczynę →
  3. 24 najważniejsze oznaki zainteresowania kobiet →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *